ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Příbramský talent Fantiš je na testech v Juventusu

Velikost textu:

Turín - Sedmnáctiletý český fotbalista Antonín Fantiš z FK Příbram je od počátku týdne na testech v Juventusu Turín. Juniorského reprezentanta si na několikadenní pobyt pozval italský klub, který ho už dokonce podrobil důkladné zdravotní prohlídce. Italové chtěji fotbalistu, který se v pátek vrací do mateřského klubu, v budoucnu nadále podrobně sledovat.

Příprava fotbalistů Příbrami
Příprava fotbalistů Příbrami
Otevřít galerii
 • Příprava fotbalistů Příbrami autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/293/29222.jpg?1214937334
 • Juventus Turín autor: juventus.com, zdroj: juventus.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/352/35123.jpg?1218112237

Fantiš, kterého v současné době trápí zlomený palec na ruce, nastoupil v domácí nejvyšší soutěži naposledy v osmém kole. Zdravotní pauzu proto využil k návštěvě Turína, protože tamní klub ho už delší čas podrobně sleduje. 

O přestupu se zatím nemluví, ale pondělní podrobná zdravotní prohlídka, při které pomohl svému krajanovi i Pavel Nedvěd, může znamenat zvýšený zájem o mladého fotbalistu, jenž má ve svém věku na kontě už 29 ligových startů.

Fantiš byl na testech i v Glasgow a Janově

Fotbalista byl z přijetí na italské půdě nadšen. "Juventus je jeden z největších světových klubů, který jsem jako většina českých kluků sledoval, protože tu vždycky hráli výjimeční hráči a hlavně Pavel Nedvěd. Zázemí Juventusu je něco neuvěřitelného. Přijetí bylo úžasné, všichni se tu ke mně chovají, jako kdybych tu byl od malička," uvedl mladík.

O Fantiše mají zájem i další evropské kluby. Vždyť už koncem loňského roku byl na podobných testech se spoluhráčem Milanem Mišůnem v Celtiku Glasgow. Zájem má také FC Janov.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.