ČTsport

ČTsport
pondělí 25. června 2018 Ivan

Trenér Lippi se už ke klubovému fotbalu nevrátí

Velikost textu:

Turín - Italský kouč Marcello Lippi už bude trénovat pouze reprezentaci nebo nebude trénovat vůbec. Kormidelník mistrů světa z roku 2006 totiž vyloučil, že by se ještě někdy vrátil do klubového fotbalu. "Všechno má v životě svůj čas. Zažil jsem mnoho krásných a důležitých zápasů, ale už nikdy nebudu trénovat žádný klub. Utkání Ligy mistrů si už jako kouč nevychutnám," uvedl jedenašedesátiletý Lippi.

Marcelo Lippi
Marcelo Lippi

Lippi naposledy působil na klubové úrovni v roce 2004 v Juventusu. Poté vedl dva roky italskou reprezentaci, kterou dovedl ke čtvrtému titulu mistrů světa, a následně si dal od trénovaní pauzu. Po loňském mistrovství Evropy se však k národnímu mužstvu vrátil. 

Lippi má u reprezentace smlouvu do šampionátu v JAR, kde bude jeho tým obhajovat triumf. Zatím nepřemýšlí o tom, co přijde pak. "V příštích měsících budu ještě reprezentační trenér a po mistrovství světa uvidíme. Pokud to tam pro Itálii dopadne špatně, nebudou lidé rádi, kdybych zůstal na lavičce. Všichni budou chtít mojí hlavu," dodal zkušený kouč.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.