ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Kladno dostalo od disciplinárky pokutu 30 tisíc korun

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu potrestala pokutami tři prvoligové a jeden druholigový klub. Nejvyšší částku 30 tisíc korun zaplatí Kladno za porušení povinností pořadatelské služby v duelu s pražskou Slavií. Teplický útočník Jakub Mareš si za vražení do protihráče nezahraje nejbližší dvě utkání, navíc mu komise udělila pokutu deset tisíc korun.

Českomoravský fotbalový svaz
Českomoravský fotbalový svaz
Otevřít galerii
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270
 • Fotbalový míč autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/26/2589.jpg?1199460657

Disciplinárka dnes řešila rekordních devatenáct případů. Nejhůře dopadlo Kladno, které při utkání 11. ligového kola se Slavií nezvládlo pořadatelskou službu. "Komise vyslechla vyjádření zástupců Kladna a zhlédla i záznam, který klub dodal. Z něho je patrné, že došlo k přerušení hry kvůli vhozeným dýmovnicím ze sektoru hostů do prostoru hřiště," řekl mluvčí komise Jaroslav Kolář. 

Na chování hostujících fanoušků doplatila také Olomouc, která dostala za události v duelu s Brnem a následné přerušení hry pokutu 15 tisíc korun. Sigmě zřejmě přitížilo, že o ní komise kvůli pořadatelské službě jednala na podzim už podruhé. Olomoucký předseda Jiří Gajda se snažil hanácký klub hájit tím, že k přerušení podle něj došlo proto, že sudí Dagmar Damková chtěla dát pokyn k zásahu policie, která figuruje mimo stadion.

Pokutu dostaly Vítkovice i teplický Mareš

Za porušení povinností pořadatelské služby zaplatí také poslední celek druhé ligy Vítkovice, jimž komise za incident v zápase s Hlučínem vyměřila pokutu 20 tisíc korun. Stejnou částkou potrestala disciplinárka také Bohemians Praha za události během nedávného derby s Bohemians 1905. 

Domácí střížkovský klub zvedl cenu lístků až na 300 korun, přestože v předchozím průběhu podzimu měli fanoušci vstup zdarma. Vyhecovanému duelu s "klokany" pak předcházely problémy u vchodů na stadion, protože pořadatelé před výkopem uzavřeli většinu pokladen. Podle Vršovických to byla provokace, Střížkovští naopak tvrdí, že jim hostující příznivci vystříkali pokladny kasrem. 

Pokutu dostal i teplický mladík Mareš za strkanici s mladoboleslavským Janem Kyselou. Útočník Severočechů, který byl v sobotním ligovém duelu následně vyloučen, zaplatí deset tisíc korun a navíc si dva zápasy nezahraje. Nic platné nebylo hráči ani zástupcům vedoucího klubu prvoligové tabulky, že před disciplinárkou tvrdili, že šlo o neúmyslné udeření.

SK Sigma Olomouc
SK Sigma Olomouc
Více fotek
 • SK Sigma Olomouc autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/3/240/23908.jpg
 • Bohemians Praha autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/581/58090.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.