ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Fotbalová reprezentace pojede v listopadu do Dubaje

Velikost textu:
aktualizováno 19. 10. 2009 17:10

Praha - Česká fotbalová reprezentace se od 15. do 18. listopadu představí na turnaji v Dubaji, kterého se vedle domácího výběru Spojených arabských emirátů zúčastní ještě Irák a Ázerbájdžán. Kluby kvůli tomu odsouhlasily na dnešním ligovém shromáždění posun závěrečného kola podzimní části nejvyšší soutěže na poslední listopadový víkend. Sezonu zakončí čeští fotbalisté patrně 16. prosince v Argentině.

Trénink českých fotbalistů
Trénink českých fotbalistů
Otevřít galerii
 • Trénink českých fotbalistů autor: Petr David Josek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1164/116366.jpg?1255024467
 • Dubaj autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/542/54125.jpg?1227562501

Podzimní ligová sezona měla skončit o týden dříve. V původním termínu patnáctého kola však český tým bude hrát v Dubaji a reprezentační jednadvacítka odletí k duelu evropské kvalifikace v Severním Irsku. Předposlední podzimní kolo se tak bude hrát o víkendu 21. a 22. listopadu a závěrečné dějství v tomto roce se o týden posune.

Start v Dubaji bude první zkouškou pro nového reprezentačního trenéra po Ivanu Haškovi, který ještě donedávna působil v tamním klubu Al Ahlí. Účast ve Spojených arabských emirátech navíc bude zřejmě i ekonomicky výhodná. "Zatím to ale není stanovené, je to velmi čerstvá věc. Naopak hlavní je sportovní hledisko," podotkl svazový místopředseda Miroslav Kříž. "Jde o to, aby mohl nový trenér pracovat s týmem co nejdříve. Tohle bude první příležitost, kterou chce Ivan Hašek novému trenérovi dát," doplnil svazový mluvčí Petr Svěcený.

V Dubaji absolvují čeští fotbalisté pod vedením nového kouče dva zápasy, ale tím pro ně podzim pravděpodobně ještě neskončí. Národní tým totiž dostal pozvánku k utkání v Argentině, které by se hrálo 16. prosince. "Týkalo by se to hlavně ligového výběru. Ligové kluby s tím předběžně souhlasily," řekl novinářům Svěcený. V takovém případě by ale ve výběru chyběli hráči Sparty a Slavie, kteří 16. a 17. prosince budou hrát zápasy v Evropské lize.

Na změně začátku jarní části ligy se zatím kluby nedohodly

Na ligovém shromáždění se dnes probírala také případná změna začátku jarní části nejvyšší soutěže, ve hře je prodloužení zimní pauzy o 14 dní. "Tam se zatím k závěru nedošlo. Řekli jsme si, že do konce října to prodiskutujeme a zvážíme případný posun. Nepostoupili jsme na mistrovství světa, mohlo by se hrát v příznivějších klimatických podmínkách," vysvětlil Svěcený.

Klubům byl dnes oficiálně představen nový předseda disciplinární komise Jiří Golda, šéf oddělení legislativy Pavel Hamerník, který se funkce ujal teprve před týdnem, a ředitel marketingové společnosti STES David Dušek.

Stranou nezůstaly ani obě Bohemians

Na zasedání se rovněž hovořilo o událostech při pražském derby mezi Bohemians Praha a vršovickými Bohemians 1905. Domácí střížkovský klub zvedl cenu lístků až na 300 korun, přestože v předchozím průběhu podzimu měli fanoušci vstup zdarma. Vyhecovanému duelu s "klokany" pak předcházely problémy u vchodů na stadion, protože pořadatelé před výkopem uzavřeli většinu pokladen. Podle informací iDnes.cz navíc domácí klub rozdával některým svým fanouškům vstupenky zcela zdarma, směrnice UEFA přitom zakazují stanovovat rozdílné ceny do podobných sektorů pro domácí a pro hosty.

Svaz proto dnes apeloval na kluby, aby si stanovily před sezonou vlastní cenové rozpětí, které pak budou dodržovat. "Kluby se k tomu mají na příštím shromáždění vyjádřit, já bych byl rád, aby to začalo platit už od jara. Jedná se o to, aby vstupné nesloužilo jako diskriminační prostředek zejména pro hostující fanoušky," prohlásil šéf soutěžního úseku ČMFS Ivo Lubas.

Gambrinus liga
Gambrinus liga
Více fotek
 • Gambrinus liga autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/340/33914.jpg
 • Utkání Bohemians Praha - Bohemians 1905 zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1154/115354.jpg
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.