ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Berlusconi: AC Milán neprodám!

Velikost textu:

Řím - Silvio Berlusconi popřel nedávné spekulace, že se chystá prodat fotbalový AC Milán. Italský premiér, který vlastní slavný velkoklub od poloviny osmdesátých let, to řekl novinářům v Sofii po setkání s bulharským předsedou vlády. "Nikdy jsem neměl v úmyslu prodat Milán, na který se nedívám z ekonomického pohledu, ale vnímám ho jako srdeční záležitost," řekl třiasedmdesátiletý Berlusconi.

Silvio Berlusconi
Silvio Berlusconi
Otevřít galerii
 • Silvio Berlusconi autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/388/38773.jpg?1220278918
 • Stadion San Siro zdroj: gazzetta.it https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

List Gazzetta dello Sport minulý týden napsal, že Berlusconi vyjednává s albánským ropným magnátem Rezartem Tacim o ceně za Milán kolem 700 milionů eur, což je více než 17 miliard korun. 

Deník spekuloval, že premiérovo rozhodnutí prodat klub podnítil nedávný rozsudek, podle nějž má jeho společnost Fininvest vyplatit konkurenční mediální firmě odškodné 750 milionů eur ve sporu, který se táhne od začátku devadesátých let. A to je citelná ztráta i pro Berlusconiho, který je podle Forbesu druhým nejbohatším Italem s majetkem odhadovaným na 4,3 miliardy eur.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.