ČTsport

ČTsport
pátek 19. října 2018 Michaela

Dozvuky derby: Chovanec zaplatí 10 tisíc, Slavia dvojnásobek

Velikost textu:

Praha - Peněžitými tresty pro sparťanského trenéra Jozefa Chovance a Slavii Praha uzavřela disciplinární komise fotbalového svazu ligové derby, které se hrálo minulé pondělí. Chovanec za vniknutí mimo vymezenou zónu dostal pokutu deset tisíc korun a podmíněný zákaz vstupu na lavičku v jednom ligovém utkání s tříměsíčním odkladem. Slávisté za kelímek s pivem hozený směrem ke sparťanské lavičce zaplatí 20 tisíc korun.

Jozef Chovanec
Jozef Chovanec
Otevřít galerii
 • Jozef Chovanec zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/10/965/96480.jpg?1246565586
 • Utkání SK Slavia Praha - AC Sparta Praha autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Chovanec bude pykat za to, že v závěru utkání, které jeho tým vyhrál 1:0, hodil v emocích plastovou láhev a překročil vymezenou zónu. "K oběma přestupkům se trenér Chovanec přiznal, podobně po telefonu svědčil také čtvrtý rozhodčí Jaroslav Bílek, jenž se kvůli kalamitě na severu Čech nemohl jednání osobně zúčastnit. Polehčující okolností bylo, že se trenérovo chování obešlo bez vulgarismů a dnešní vyjádření bylo v duchu toho, jak to popsali rozhodčí," uvedl mluvčí komise Jaroslav Kolář.

Chovanec i Slavia rozhodnutí disciplinárky respektují

Chovanec se ocitl před disciplinární komisí poprvé ve své fotbalové kariéře. "Jako hráč ani později v jiných funkcích jsem se nemusel u disciplinárky zpovídat," prohlásil letenský kouč během čekání na verdikt, který nechtěl příliš komentovat. "Rozhodnutí respektuji," odvětil před odchodem.

Slavia, kterou před komisí zastupovali hlavní pořadatel Miloslav Rýdl a organizační ředitel Jiří Trepeš, bude pykat za dva prohřešky: směrem k lavičce Sparty vylétl kelímek s tekutinou a jeden z diváků pak Chovancovi vyhrožoval. "Polehčující okolností bylo, že Slavia hříšníka z hlediště identifikovala a také předložila opatření jak příště takovému incidentu předejít," uvedl mluvčí. Slávisté se okamžitě po jednání sebrali a verdikt také odmítli detailně komentovat, rozhodnutí prý nicméně respektují.

Českomoravský fotbalový svaz
Českomoravský fotbalový svaz
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.