ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Češi remizovali se Severním Irskem a na MS nejedou, Hašek u týmu končí

Velikost textu:
aktualizováno 14. 10. 2009 23:55

Praha - Čeští fotbalisté zakončili kvalifikaci mistrovství světa bezbrankovou remízou proti Severnímu Irsku. V nudném utkání měly oba týmy šance, ale prosadit se nedokázaly. Případná výhra by však ani jednomu ze soupeřů cestu na mistrovství světa neotevřela. V Edenu se nejvíce tleskalo Marku Jankulovskému, jenž ukončil reprezentační kariéru. U národního mužstva končí jako kouč i svazový předseda Ivan Hašek. Jméno nového trenéra zatím neoznámil. Největším adeptem na uvolněný post je Haškův dosavadní asistent Michal Bílek. Zápas jsme sledovali v podrobné on-line reportáži. Další informace nabízí web fotbalživě.cz.

Utkání ČR - Severní Irsko
Utkání ČR - Severní Irsko
Otevřít galerii
 • Utkání ČR - Severní Irsko autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ivan Hašek autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Chladné počasí korespondovalo s atmosférou, která na stadionu panovala. Čeští fanoušci si nevzali k srdci výzvu fotbalistů a na zápas jich dorazila jen hrstka, která skoro nedokázala překřičet ani své protějšky. Z českého pohledu byl první poločas hodně opatrný, podobně jako v sobotu s Polskem. Národní tým měl sice na kopačkách míč častěji, soupeře přehrával ve středu hřiště, ale nedokázal se prosadit přes defenzivní blok srdnatých mužů v zeleném.

I proto nejnebezpečněji vypadaly domácí standardní situace. Především Sivokova hlavička po rohu ze 43. minuty, kterou srazil směrem k brance McAuley a na brankové čáře zastavil kapitán Hughes. Podruhé hostující branku uhájil rozhodčí Duhamel, jenž nesprávně pád Jarolíma neposoudil jako penaltu. 

Hosté se dostávali před Čecha ještě sporadičtěji, ale také oni měli před pauzou velkou příležitost po chybě domácího gólmana, jenž podklouzl ve 40. minutě. V pádu se ale ještě dokázal vymrštit a oblouček padající za jeho záda vyrazit na roh.


O přestávce podle všeho hosté dostali pokyn k větší aktivitě. Krátce po ní prošel McGinn nebezpečně až do šestnáctky, ale jeho křížný míč podél branky adresáta nenašel. Domácí tým hrál stále stejně: ve středu hřiště držel míč, ale náběh do koncovky mu nevycházel. Zápas v mnohém připomínal poslední měření sil se stejným soupeřem, upracovaný styl nebyl příliš atraktivní a ani atmosféra v Edenu rozhodně nepomáhala.Navíc v druhém poločase přestala fungovat záložní řada, kde se přestalo dařit Rosickému. Hned po pauze šel ze hřiště také neviditelný Necid. I proto se zápas dohrával až v příliš velkém klidu, na hráčích bylo znát, že mají dobré informace o tom, jak si vedou Slovinci v San Marinu. Největší šanci měl v 85. minutě Jankulovski, ale gólman jeho dělovku ze šestnáctky vyrazil. Stejně ale diváci jeho výkon při loučení po 78 zápasech v reprezentaci ocenili potleskem. Ani zoufalý závěrečný nápor českého mužstva rozhodnutí nepřinesl.

Utkání ČR - Severní Irsko
Utkání ČR - Severní Irsko
Více fotek
 • Utkání ČR - Severní Irsko autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1177/117605.jpg
 • Utkání ČR - Severní Irsko autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1177/117602.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.