ČTsport

ČTsport
neděle 24. června 2018 Jan

Platil: Opatření při utkání s Polskem byla zvládnuta dobře

Velikost textu:

Štiřín - Opatření kolem sobotního zápasu s Polskem byla v Praze největší v historii a policejní složky ostře sledované utkání zvládly dobře, stejně jako pořadatelé na stadionu. Při dnešním setkání s novináři na Štiříně to řekl bezpečnostní manažer svazu Miroslav Platil. Kritickou situací prý byl okamžik, kdy se v sobotu odpoledne na Staroměstském náměstí srotil dav polských fanoušků, kteří se vydali směrem k letenskému stadionu.

Polští fanoušci
Polští fanoušci
Otevřít galerii
 • Polští fanoušci autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1168/116749.jpg?1255189348
 • Polští fanoušci v Praze autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1168/116773.jpg?1255195226

Policisté museli zasahovat, když se polští fanoušci sami mezi sebou pustili do šarvátek, to prý ale očekávali. "Věděli jsme, že polští fandové bojují podle klubové příslušnosti i mezi sebou, to se potvrdilo i v Praze," podotkl Platil. I před branami stadionu policisté zakročili, když se několik desítek Poláků pokusilo proniknout do hlediště bez platné vstupenky.

Českým pořadatelům se prý vyplatilo i to, že na letenských ochozech oddělili dvě znesvářené skupiny polských chuligánů plotem. Přímo pod jejich sektorem na ně pak dohlíželo kolem 160 členů ochranky. "Za to patří dík Spartě, která vyslyšela naši žádost. Vyplatilo se, že se problémový koridor obsadil lidmi, kteří se věnují pouze dění v hledišti," vysvětlil Platil.

Svaz je společně s policií v pohotovosti i před středečním posledním zápasem kvalifikace se Severním Irskem. Ten se bude hrát na stadionu Slavie v Edenu. "Ale dostaneme se asi jen na polovinu opatření, která byla přijata na zápas s Polskem," dodal Platil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.