ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Odjezd polských fandů probíhá v klidu

Velikost textu:

Praha/Ostrava - Polští fotbaloví fanoušci opouštějí po sobotním kvalifikačním utkání Českou republiku zatím bez problémů. Při jejich nočních i ranních přesunech na hranice vlaky, auty i autobusy policie nemusela zasahovat u žádné výtržnosti či jiné mimořádné situaci. Potvrdili to pražští i severomoravští policisté. Na utkání Česko-Polsko podle nich přijelo až 4000 polských fanoušků.

Polští fanoušci
Polští fanoušci
Otevřít galerii
 • Polští fanoušci autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Příznivci polských fotbalistů autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Bez incidentů se obešla také cesta fanoušků obou týmů nočním vlakem Excelsior, kterým z Prahy odjelo po půlnoci asi 120 Poláků. Po příjezdu do Bohumína na Karvinsku, kde polští fanoušci čekali zhruba dvě hodiny, pokračovali v klidu osobním vlakem do Katovic. "Nepředpokládáme, že by nějaká početnější skupina jela dalším vlakem z Prahy," řekl mluvčí severomoravské policie Miroslav Pech.

Policisté podle něho doprovázeli na cestě z Prahy i tři autobusy Poláků, poslední z nich měl přejet hranice po 10:00. "Ani v silniční dopravě zatím nedošlo k žádnému omezení. V souvislosti s přepravou fanoušků jsme nezaznamenali žádnou dopravní nehodu ani omezení provozu," dodal mluvčí.

Naopak před zahájením utkání, v němž český tým porazil Polsko 2:0, potvrdili polští fanoušci svoji špatnou pověst. Část z nich napadla pořadatele a pokusila se vniknout na stadion bez vstupenek. Strhla se bitka s policií, vzduchem létaly dělobuchy a dýmovnice.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.