ČTsport

ČTsport
úterý 18. září 2018 Kryštof

Cannavaro se neprovinil, tvrdí dopingový vyšetřovatel

Velikost textu:

Řím - Italský fotbalista Fabio Cannavaro z Juventusu Turín se nedopustil dopingového prohřešku a měl by být zproštěn podezření z užití zakázaných látek. Oznámil to antidopingový vyšetřovatel z Italského olympijského výboru. Kapitán mistrů světa z roku 2006 podle něj užil kortizon pouze jako léčbu po štípnutí hmyzem. Olympijský výbor ještě uvažuje, že potrestá činovníky italského klubu.

Fabio Cannavaro
Fabio Cannavaro
Otevřít galerii
 • Fabio Cannavaro zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Antidopingová laboratoř autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Cannavaro v dnešním kvalifikačním zápasu proti Irsku nemůže nastoupit kvůli karetnímu trestu. K týmu by se ale měl připojit před středečním závěrečným duelem proti Kypru. "Vůbec jsem nepochyboval (o výsledku vyšetřování). Je mi líto, že taková věc ztropila tolik povyku," nechal se slyšet italský obránce.

Olympijský výbor si nicméně ponechal možnost potrestat činovníky Juventusu. Není totiž zřejmé, zda jednali podle předpisů a o užití kortizonu nejprve požádali. Lék byl aplikován Cannavarovi 29. srpna, aby se předešlo možným alergickým reakcím. Den poté byl testován po zápase s AS Řím.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.