ČTsport

ČTsport
pátek 21. září 2018 Matouš

Pekhart je po operaci zánártí, za tři měsíce chce hrát

Velikost textu:
aktualizováno 10. 10. 2009 10:24

Londýn/Praha - Fotbalista Tomáš Pekhart se v pátek v Londýně podrobil operaci zánártní kůstky. Hrát by znovu mohl za tři měsíce. Znamená to, že v podzimní části sezony už v české lize nenastoupí za pražskou Slavii, v níž hostoval z Tottenhamu Hotspur. Až bude Pekhart fit, připojí se zřejmě znovu k londýnskému klubu.

Tomáš Pekhart
Tomáš Pekhart
Otevřít galerii
 • Tomáš Pekhart autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbalisté Slavie autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Jsem rád, že mám zákrok za sebou. Podle lékařů dopadl dobře. I když budu chvíli mimo, tak by tím měly být moje problémy konečně vyřešeny," komentoval operaci Pekhart. Dvacetiletý útočník má zdravotní problémy od června, kdy si zánártní kůstku pochroumal v utkání české jednadvacítky v San Marinu.

Na konci září sice odcestoval na mistrovství světa hráčů do 20 let do Egypta, kde v úvodním utkání přispěl proměněnou penaltou k výhře Čechů nad Austrálií, avšak v následujícím zápase s Brazílií si zranění obnovil a ze šampionátu předčasně odcestoval domů. "Strašně mě to mrzelo, k mistrovství jsem se hodně upínal," litoval Pekhart i s odstupem, že musel opustit své spoluhráče, jejichž cesta v úterý skončila v osmifinále MS po vyřazení na penalty s Maďarskem.

Pekhart se po návratu do Prahy podrobil několika vyšetřením, ale lékaři prý nebyli v dalším postupu jednotní. Když však Pekhart ve středu přijel do Londýna, kde na jeho léčení chtěli dohlédnout zástupci Tottenhamu, bylo ihned rozhodnuto o operaci. "Když viděli snímky, nebyla řeč o ničem jiném," uvedl Pekhart.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.