ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Nedvěd bude přednášet na lékařském kongresu FIFA

Velikost textu:

Turín - Fotbalový internacionál Pavel Nedvěd bude v sobotu 17. října na lékařském kongresu mezinárodní federace FIFA v Curychu přednášet o prevenci úrazů ve fotbale. Někdejší reprezentační záložník předvede soubor cviků, díky kterým během své kariéry neměl žádné dlouhodobější zranění. Nedvěd navíc potvrdil, že se nestane asistentem trenéra v Juventusu Turín.

Pavel Nedvěd
Pavel Nedvěd
Otevřít galerii
 • Pavel Nedvěd autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1019/101814.jpg?1248965658
 • Mezinárodní fotbalová federace FIFA zdroj: fifa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/338/33702.jpg?1217343717

Jediná fotbalová aktivita Nedvěda je v současné době jeho účast na blížícím se kongresu FIFA, kam ho pozval krajan Jiří Dvořák, předseda lékařské komise. Nedvěd se na tuto spolupráci zjevně moc těší. "Před časem mě pan Dvořák oslovil s tímto projektem, což mě zaujalo. Měl bych mluvit o tom, co jsem dělal celý život a co mně hodně pomáhalo od zranění. Dvořák se nyní systém cviků snaží rozšířit do celého světa," nastínil Nedvěd.

Nedvěd: Asistentem kouče v Juventusu nebudu

Bývalý fotbalista se nehodlá stát ani asistentem v Juventusu, jak o tom živě spekulovala italská média. "Na kamarády jsem se byl sice v kabině podívat, nabídka zde existuje, ale podle mého to není cesta pro mě. Svoji budoucnost u fotbalu vidím trochu jinde," uvedl Nedvěd, jenž ani nepomýšlí na návrat k aktivní kariéře. "Čtyři měsíce jsem nehrál, to již nepřipadá v úvahu," okamžitě utnul dohady, že ho to stále více táhne zpátky na hřiště.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.