ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Kladenský Beneš zůstává se zlomenou čelistí v nemocnici

Velikost textu:
aktualizováno 5. 10. 2009 22:30

České Budějovice - Krátce před koncem fotbalového utkání desátého kola Gambrinus ligy mezi Českými Budějovicemi a Kladnem se v hlavičkovém souboji srazili domácí Peter Černák a kladenský Vít Beneš. Hostujícímu hráči zapadl jazyk a přibližně půl minuty nedýchal. Po ošetření přímo na ploše byl převezen do českobudějovické nemocnice. Vyšetření ukázalo, že utrpěl zlomeninu čelisti, a čeká ho operace, které se podrobí v úterý už v pražském Motole, kam byl odpoledne převezen.

Fotbalista Vít Beneš se zotavuje v českobudějovické nemocnici.
Fotbalista Vít Beneš se zotavuje v českobudějovické nemocnici.
Otevřít galerii
 • Fotbalista Vít Beneš se zotavuje v českobudějovické nemocnici. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1156/115571.jpg?1254769783
 • Střet Víta Beneše s Peterem Černákem, po němž zůstal kladenský hráč několik minut v bezvědomí. autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1156/115573.jpg?1254769955

Vyšetření na CT potvrdilo nepříznivou prognózu. "Ukázalo zlomeninu dolní čelisti, ale to je zatím jediná zpráva, kterou máme. Víťa musí podstoupit ještě další vyšetření, abychom mohli společně rozhodnout, jak a kde bude léčba dál probíhat," řekl dopoledne klubový lékař Vladimír Lemon.

Sám fotbalista už se prý cítí lépe. "Hlava už mě tolik nebolí, je mi líp, až na tu čelist," uvedl pro kladenský web Beneš, který zatím ještě dál zůstane v českobudějovické nemocnice. Ještě na jednotce intenzívní péče hráč přemýšlel o návratu k fotbalu. "Doufám, že to bude co nejdříve. Myslím si, že třeba měsíc budu na marodce," řekl Beneš.

přehrát video
Zranění fotbalisty Víta Beneše

Jeho prognózy však vzaly rychle za své. "Na operaci půjdu v úterý kolem poledne, pak budu pár dní v nemocnici. Čelist mám zlomenou a celou posunutou, budou mi ji drátovat. Řekli mi, že letos už se na hřiště nevrátím," povzdychl si v rozhovoru pro klubový web Beneš.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.