ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Policie při derby Sparty se Slavií zadržela čtyři lidi

Velikost textu:
aktualizováno 5. 10. 2009 20:44

Praha - Policie v souvislosti s dnešním fotbalovým derby pražských "S" zadržela čtyři lidi: tři fanoušky ještě před utkáním, dalšího z příznivců Sparty odvedli policisté hned po zápase. Kamery na stadionu jej zachytily, jak v sektoru hostů zapaluje zábavní pyrotechniku. Informoval o tom mluvčí pražských policistů Tomáš Hulan. Pohyb fanoušků obou klubů monitorovala policie od rána. Pro případ mimořádné situace byli v záloze připraveni policisté z antikonfliktního týmu, kteří měli předcházet sporům, a speciální pořádkové jednotky. Na klid a pořádek dohlížela i jízdní policie, psovodi se služebními psy a pyrotechnici.

Fanoušci Sparty pochodují na stadion Slavie v Edenu.
Fanoušci Sparty pochodují na stadion Slavie v Edenu.
Otevřít galerii
 • Fanoušci Sparty pochodují na stadion Slavie v Edenu. autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Policisté zadrželi fanouška během pochodu Sparťanů na stadion Slavie v Edenu. autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Jeden ze zadržených fanoušků letenského klubu podle policie hodil skleněnou lahví po příznivcích domácího celku. Lahev údajně použil i fanoušek Slavie, za terč si prý ale vybral policisty. Zápasu předcházel pochod asi tří stovek fanoušků Sparty z náměstí Míru. Ještě předtím na náměstí stoupenci týmu z Letné spálili vlajku svého tradičního rivala.

Podle serveru tn.cz pokřikovali shromáždění sparťanští fanoušci "Jude Slavia". "Na místě byli přítomni i kriminalisté, kteří vyhodnotí pořízený záznam," řekl mluvčí Hulan s tím, že případní viníci budou potrestáni.

Problémy s fanoušky měla policie před a po derby pražských "S" letos v dubnu. Tehdy zadržela 13 příznivců Sparty, většinou kvůli narušení veřejného pořádku, když se snažili vyprovokovat potyčku s fanoušky Slavie.

Fanoušci Sparty pálí před utkáním vlajku Slavie.
Fanoušci Sparty pálí před utkáním vlajku Slavie.
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.