ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Fotbalový kouč Straka: Hašek na lavičku reprezentace nepatří

Velikost textu:

Praha - Fotbalový trenér František Straka má pověst motivátora a zachránce. V létě vedl jako dočasný kouč český národní tým v přátelském utkání s Maltou, nyní je jeho cílem udržet slovenský Ružomberok v nesestupových příčkách. Z rychlého konce u reprezentace nezahořkl, Ivan Hašek však podle něj na její lavičku nepatří.

František Straka
František Straka
Otevřít galerii
 • František Straka autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ivan Hašek autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1031/103078.jpg?1249564513

"V koutku duše jsem doufal, že bych mohl pokračovat dál. I třeba proto, že reakce veřejnosti byly pro mě pozitivní," řekl Straka v rozhovoru pro deník Sport, jenž ale zároveň vzpomněl i na kritiku. "Byly i reakce typu, že tam nemám co dělat, že jsem se tam dostal neprávem, že nějaká expertní skupina vybrala vlastně úplně jiného trenéra," dodal energický kouč.

Straka by i přes rychlý odchod od nároďáku vstoupil opět do stejné řeky. "Kdo by tohle odmítl, byť i podruhé a s nějakou zkušeností, byl by srab. To je přece víra, to je hrdost a obrovský pocit," vysvětlil známý srdcař, který doufal, že by s příchodem Ivana Haška na post šéfa Českomoravského fotbalového svazu mohl na lavičce setrvat. Hašek je totiž jeho bývalý spoluhráč ze Sparty. "Věřil jsem, že skutečnost, že jsme spolu odehráli hodně zápasů, navíc úspěšných, by mohla být tím faktorem, který přispěje k Ivanovu rozhodnutí, že zůstanu u reprezentace dál. Nestalo se. Nemám mu to však za zlé," zdůraznil jednapadesátiletý trenér.

Bývalý kouč Ahlenu, OFI Kréta nebo Českých Budějovic ale zároveň nerozumí Haškovu rozhodnutí postavit se na reprezentační lavičku sám. "Ivanovi v jeho předsednické funkci věřím. Ale musím si rozmyslet, jestli chci dělat předsedu, nebo reprezentačního trenéra. Prezident je prezident, ten patří jinam. Ne na lavičku. A to neříkám proto, že na té lavičce nejsem já. To je zkrátka mé přesvědčení," řekl rezolutně.

Straka je nyní na lavičce slovenského Ružomberoku, který přebíral začátkem září. A Straka zatím dostává pověsti zachránce. Tým byl v době jeho příchodu na posledním, dvanáctém místě, teď už je devátý – naposledy bodoval o víkendu v Dubnici.

František Straka
František Straka
Zdroj: ČT24

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.