ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Dvacítka chce uspět i s Kostarikou, aby se vyhnula cestování

Velikost textu:

Alexandrie (Egypt) - Čeští fotbalisté do 20 let sice už mají před posledním utkáním základní skupiny světového šampionátu v Egyptě jistotu, že postoupí do osmifinále, i tak ale chtějí proti Kostarice uspět. Rádi by totiž udrželi nynější druhé místo v tabulce, čímž by se vyhnuli nepříjemnému cestování. K tomu mladíci potřebují získat aspoň bod. "Jde o to, abychom zápas nepokazili a neprohráli. Pak bychom ztratili den stěhováním do Ismailie, místo abychom zůstali v Alexandrii. Budeme hrát na vítězství, i když ke druhému místu by nám měla stačit i remíza," uvedl kouč Jakub Dovalil, který opět plánuje pozměnit sestavu. Přímý přenos odvysílá od 21:30 program ČT4 a zpravodajský web ČT24.

Utkání Brazílie - ČR
Utkání Brazílie - ČR
Otevřít galerii
 • Utkání Brazílie - ČR zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jakub Dovalil autor: Michal Krumphanzl, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/886/88592.jpg?1243340948

Kvůli dvěma žlutým kartám nemůže nastoupit záložník Jan Morávek. "Šanci dostanou hráči, kteří toho ještě tolik neodehráli. Chceme důsledně rozložit síly, a také musíme brát ohled na karty, kterých máme už osm," podotkl trenér obhájců stříbra z Kanady.   

Soupeřovu hru pečlivě mapovali asistenti Roman Sklenář a Petr Kouba, kteří osobně sledovali předchozí dva duely Kostaričanů. Po vysoké porážce 0:5 s Brazílií se mistr Severní a Střední Ameriky vzchopil a ve středu zdolal Austrálii hladce 3:0. "Kostarika hrála v červenci na turnaji ve Venezuele s Brazílií 0:0 a asi podlehla mylnému dojmu, že může hrát jako rovný s rovným. Teď očekávám zase trochu jinou Kostariku," varoval Dovalil.

Dovalil: Je to otevřené, 50 na 50

Soupeř potřebuje k jistotě postupu získat bod, kouč Ronald Gonzalez však chce rovnou tři. "Dosáhli jsme skvělého vítězství proti Austrálii. Naše psychika je teď dobrá, do zápasu s Čechy půjdeme s tím, že se pokusíme zvítězit," řekl trenér. 

Dovalil považuje nadcházející duel za otevřený. "Myslím, že je to 50 na 50. Kostaričané si asi budou vědomi, že potřebují k postupu bod. V obou zápasech nastoupili skoro ve stejné sestavě, zatímco my vystřídali větší počet hráčů. Z našich dvou utkání asi neví, kdo bude hrát a jakým stylem budeme hrát," mínil Dovalil.

Předpokládaná sestava:

Předpokládaná sestava ČR: Vaclík - Čelůstka, Mazuch, Dreksa, Heidenreich - Řezník, Wojnar, Mareček, Fantiš - Chramosta, Rabušic.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.