ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Hašek na kvalifikaci povolal tři nováčky

Velikost textu:
aktualizováno 2. 10. 2009 23:03

Praha - Trenér fotbalové reprezentace Ivan Hašek povolal na závěrečné zápasy kvalifikace mistrovství světa s Polskem a Severním Irskem tři nováčky. Do národního týmu se poprvé podívají Adam Hloušek ze Slavie, Michal Švec z nizozemského Heerenveenu a Ondřej Kušnír ze Sparty. Hašek nevyloučil, že před pondělním srazem ještě tým doplní o jednoho či dva hráče.

Ivan Hašek
Ivan Hašek
Otevřít galerii
 • Ivan Hašek autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1150/114952.jpg?1254480089
 • Vedení fotbalové reprezentace autor: Jan Beránek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1039/103845.jpg?1249934639

Ti všichni už dříve figurovali mezi náhradníky, nyní se poprvé dostali do užšího kádru. "Švece jsme pravidelně sledovali, je to jeden z nejlepších hráčů Heerenveenu a může být alternativou za Hübschmana. Hloušek je univerzál, navíc ve Slavii i jednadvacítce hraje výborně. A Kušnír se nám hodí, že také může nastoupit na více postech," řekl Hašek na tiskové konferenci.

Do týmu se vrací také brankář Antonín Kinský. Gólman ruského Saturnu byl v reprezentaci naposledy před třemi lety a poslední start za národní tým si připsal v červnu 2004.

přehrát video
Hašek pozval tři nové tváře

Na duely s Polskem a Severním Irskem, které hostí pražská Letná 10. října a Eden o čtyři dny později, Hašek z minulé nominace tentokrát nevzal dva zraněné hráče: brankáře Jaroslava Drobného z Herthy Berlín a beka Michala Kadlece z Leverkusenu. Chybí také obránce Martin Jiránek ze Spartaku Moskva.

Hašek se chce s Kollerem a Galáskem oficiálně rozloučit

Podle předpokladů se v národním týmu už neobjevil útočník Jan Koller. Šestatřicetiletý nejlepší střelec české reprezentační historie, který se do týmu vrátil po více než roční pauze před měsícem v duelu na Slovensku, ihned po zápase oznámil definitivní konec v národním týmu. Ivan Hašek by se s oporou ruské Samary rád oficiálně rozloučil těsně před utkáním s Polskem na Letné. S dalším dlouhodobým pilířem národního týmu Tomášem Galáskem by totéž chtěli zopakovat v následujícím duelu se Severním Irskem.

Češi musí v obou zápasech bezpodmínečně zvítězit a zároveň doufat, že Slovensko porazí Slovince, aby mohlo pomýšlet alespoň na účast v baráži. Hašek zároveň věří, že jeho výběr v klíčových zápasech kvalifikace oživí i nová krev. Proto poprvé pozval do týmu Hlouška, Švece a Kušníra, nechybí ani osvědčené opory v čele s brankářem Petrem Čechem z Chelsea, útočníkem Galatasaraye Istanbul Milanem Barošem či záložníkem Tomášem Rosickým, který se dostává v Arsenalu do zápasového rytmu po vleklém zranění. "Ještě ale neodehrál plných 90 minut, takže jeho zatížení budeme konzultovat. Ale dostává stále víc prostoru, což je dobrá zpráva," pochvaloval si Hašek.

Fotbalisté se sejdou v pondělí půl hodiny po poledni v hotelu Praha, před zápasy svůj hlavní stan rozbijí stejně jako minule na Štiříně a trénovat budou v nedalekých Kunicích.

Po pondělním srazu hráči zamíří do centrály firmy T-Mobile, jednoho ze sponzorů reprezentace. Obránce David Rozehnal, záložník David Jarolím a útočník Tomáš Necid vyrazí do nemocnice v pražském Motole na dětskou onkologii, Milan Baroš s Markem Jankulovským zase na Václavském náměstí v knihkupectví Luxor absolvují autogramiádu při příležitosti křtu kalendáře na příští rok - Český fotbal pro život bez bariér. Výtěžek z jeho prodeje poputuje na charitativní účely.

Nominace národního týmu na utkání s Polskem a Severním Irskem:

Brankáři

Petr Čech, Antonín Kinský

Obránci

Zdeněk Grygera, Roman Hubník, Marek Jankulovski, Ondřej Kušnír, Zdeněk Pospěch, David Rozehnal, Tomáš Sivok

Záložníci

Tomáš Hübschman, David Jarolím, Michal Švec, Jaroslav Plašil, Tomáš Rosický, Daniel Pudil

Útočníci

Milan Baroš, Tomáš Necid, Jiří Štajner, Adam Hloušek, Václav Svěrkoš

Antonín Kinský
Antonín Kinský
Více fotek
 • Antonín Kinský zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/478/47710.jpg
 • Adam Hloušek autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1127/112688.jpg
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.