ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

O nasazení v baráži kvalifikace MS rozhodne žebříček FIFA

Velikost textu:

Rio de Janeiro - Žebříček FIFA bude rozhodujícím kritériem pro nasazení osmi evropských týmů do baráže o účast na fotbalové mistrovství světa 2010. Barážové dvojutkání se může týkat i české reprezentace, pokud v kvalifikační skupině obsadí druhou příčku. Do konce kvalifikace jí zbývá odehrát říjnové domácí duely s Polskem a Severním Irskem. Ani dvě vítězství českým fotbalistům bez příznivé konstelace dalších výsledků druhé místo nezaručují.

Radost českých reprezentantů
Radost českých reprezentantů
Otevřít galerii
 • Radost českých reprezentantů autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Ivan Hašek autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Čtyři nejlépe postavené týmy v žebříčku FIFA budou v jednom losovacím koši, zbylé čtyři reprezentace ve druhém. Zvlášť se bude losovat výhoda domácího prostředí při odvetě," uvedl na zasedání FIFA v Riu de Janeiro prezident federace Sepp Blatter.Žebříček FIFA zaznamenává všechny mezistátní zápasy za několik let. Češi se v něm ještě loni pohybovali v elitní desítce, nyní jim patří 18. příčka, což by v případné baráži znamenalo pravděpodobně silnějšího soupeře.

Výběru Ivana Haška hrozí, že po zisku druhého místa ve skupině může v rozhodující bitvě o postup narazit například na Francii, Rusko, Řecko či Chorvatsko. Situace ve většině kvalifikačních skupin je však dvě kola před koncem velmi zamotaná a nakonec mohou postoupit i týmy z nižších příček žebříčku FIFA.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.