ČTsport

ČTsport
pátek 16. listopadu 2018 Otmar

UEFA prošetřuje 40 zápasů podezřelých z ovlivnění výsledku

Velikost textu:

Londýn - Evropská fotbalová unie UEFA prošetřuje 40 zápasů podezřelých ze zmanipulování výsledku. Jedná se o zápasy za poslední čtyři roky, u kterých byla UEFA upozorněna na podezřelé sázky. Ze čtyřiceti zápasů se patnáct odehrálo v posledních dvou letech. UEFA v posledních letech v boji s ovlivňováním zápasů kvůli sázkám výrazně přitvrdila. Podezřelé jsou především východoevropské kluby.

Utkání poháru UEFA
Utkání poháru UEFA
Otevřít galerii
 • Utkání poháru UEFA autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/1/96/9538.jpg?1203685685
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/785/78466.jpg?1239352083

"Vědí, že v pohárech nedojdou daleko, a když mají vypadnout, tak si řeknou: Pojďme na tom vydělat," řekl Peter Limacher, šéf disciplinární komise UEFA.

"V případech, které jsme zatím viděli, jde o jasně ovlivněné výsledky. Nejdřív poločas a pak výsledek po devadesáti minutách," uvedl Limacher. "Než někoho usvědčíme, tak to zabere nějaký čas. Ale v případech, kde spolupracujeme s policií, by se to mohlo povést," dodal.

Před měsícem například potrestala tři makedonské kluby kvůli možnému ovlivnění duelů Poháru UEFA a jeho následovníka Evropské ligy. Někdejší šampion země Pobeda Prilep dokonce za pět let staré ovlivnění utkání předkola Ligy mistrů dostal osmiletý zákaz startu v pohárech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.