ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Opava zaplatí 300 tisíc za výtržnosti při zápase s Ostravou

Velikost textu:

Praha – Druholigová Opava musí zaplatit pokutu 300 tisíc korun za nezvládnutí pořadatelské služby a vniknutí diváků na hrací plochu během pohárového utkání s Ostravou. O verdiktu dnes rozhodla disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu. Fotbalový klub z Opavy navíc musí hrát po dva následující zápasy před prázdným hledištěm. Komise dnes projednávala také další prohřešky. Brazilský záložník Cleber ze Slovácka zaplatí 60 tisíc korun za to, že podepsal smlouvu i v Ostravě. Nebylo vyhověno žádosti útočníka Slovácka Petra Švancary, který na dnešním zasedání v Praze požádal o prominutí zbývající třetiny z šestizápasového trestu za zákrok loktem na Jakuba Heidenreicha z Bohemians Praha. Nejlepší ligový střelec si tak odpyká i zbývající dva duely.

Českomoravský fotbalový svaz
Českomoravský fotbalový svaz
Otevřít galerii
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1003/100286.jpg?1248338642
 • Narušení zápasu Opavy s Baníkem autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/12/1118/111727.jpg?1253169611

Násilnosti fanoušků se v Opavě odehrály minulý týden při utkání 3. kola Ondrášovka cupu. Kvůli chuligánům z obou táborů, kteří vnikli na hrací plochu, musel být zápas na začátku druhé půle asi na čtvrt hodiny přerušen a hráči odešli do kabin. "Došlo k vniknutí velkého počtu diváků na plochu a k porušení povinnosti pořadatelské služby. Když se to porovná s případem v Olomouci, tam se hra de facto ani nepřerušovala, jen jeden divák se tam prošel po hřišti. Za to byla pokuta 100 tisíc, teď je ta částka vyšší," řekl sekretář disciplinární komise René Příhoda.

Švancara s prominutím nepochodil

K incidentu mezi Švancarou a Heidenreichem došlo v pátém ligovém kole. Zkušený útočník nuceně odpočívá už více než měsíc, během něhož si odpykal čtyři soutěžní zápasy. Švancara dnes vyrazil na zasedání komise na Strahov a požádal, aby mu byla zbývající dvě utkání z uděleného trestu prominuta. Disciplinárka mu však nevyhověla a potvrdila potrestání na šest zápasů.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.