ČTsport

ČTsport
středa 20. června 2018 Květa

Obránce Mareš skončil v týmu Žižkova po jediném zápase

Velikost textu:

Praha – Po jediném zápase byl bývalý fotbalový reprezentant Pavel Mareš přeřazen z prvního týmu Viktorie Žižkov do B-celku. Od začátku sezony se potýkal s vleklým zraněním a při zápase s Jihlavou jeho výkon trenéra Vlastimila Petrželu prý značně zklamal. Po vysoké prohře 1:5. Petržela přeřadil do B-týmu i útočníky Radka Bukače s Róbertem Demjanem. "Pavel k nám přišel jako starší hráč, který měl naší hru pozvednout, pomoct nám s defenzivou. Začátek sezony ale promarodil, a když dostal šanci, byla to taky katastrofa," řekl Petržela.

Pavel Mareš
Pavel Mareš
Otevřít galerii
 • Pavel Mareš autor: vseosportu.unas.cz, zdroj: vseosportu.unas.cz https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Vlastimil Petržela autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Dnes jsme se gentlemansky domluvili, že bude pro obě strany lepší, když odejde a nebudeme řešit ani nějaké peníze," dodal. Podobný osud by mohl potkat zanedlouho i stopera Adama Petrouše, kterého si také přivedl v létě Petržela. "Je pořád zraněný, moc nevím, co s tím. Jisté je, že ani vedení klubu s tím nemá moc trpělivost," dodal trenér.

Po zápase s Jihlavou poslal do rezervy i útočníky Bukače a Demjana. "Ani béčko pořádně nefunguje, už teď je plné třicátníků, kterých se jen obtížně zbavujeme," postěžoval si Petržela, který prý akutně shání hráče alespoň s druholigovou výkonností. "V prvním týmu mám osm kluků, kteří hráli nejvýš třetí ligu, tím těžší to máme," dodal.

Mareš i Petrouš jsou bývalí reprezentanti. Třiatřicetiletý Mareš pod Petrželou hrál v Bohemians a posléze také v Zenitu Petrohrad, z nějž se probojoval i do reprezentace. S ní se podíval i na mistrovství Evropy 2004, pak ale postupně zapadl a jeho bilance se zastavila na deseti startech. Za národní tým si na počátku tisíciletí zahrál čtyřikrát i Petrouš.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.