ČTsport

ČTsport
středa 17. října 2018 Hedvika

Slávisté odjíždějí z Brna s prázdnou - domácím fotbalistům podlehli 1:2

Velikost textu:

Brno - Dvě branky v rozmezí pěti minut rozhodly o vítězství fotbalistů Brna 2:1 v dohrávaném utkání 18. kola první ligy s vedoucím týmem soutěže Slavií. Pražský celek sice vedl od 27. minuty po střele Pudila, ale výsledek otočili gólovými střelami Besta a Střeštík.

Fotbalové utkání mezi Brnem a Slavií
Fotbalové utkání mezi Brnem a Slavií

Trenér Uličný nechal na hrotu jediného útočníka Bestu, kterého však doplňoval z levé strany středové řady nesmírně aktivní Střeštík. Ten hned v první minutě zápasu prověřil střelou ze dvaceti metrů brankáře Vaniaka. Brňané pokračovali s elánem v útočném fotbalu, své útoky vedli hlavně po levé straně, kde si obránce Gebre Selassie často nevěděl se Střeštíkem rady.

Tlak domácích fotbalistů nabýval na síle, Slavia se dlouho nedokázala ze sevření vymanit tak, aby nebezpečně zaútočila. Střeštík i Kalouda ještě dvakrát vyzkoušeli postřeh brankáře Vaniaka. Trenér Slavie Karel Jarolím pohotově na vývoj utkání zareagoval a už ve 22. minutě nejistého zadáka Gebre Selassieho vyměnil za útočníka Toleského, na pravou stranu obrany se posunul Dřížďal.

Hra Slavie se jako mávnutím kouzelného proutku zcela změnila. Pražané převzali iniciativu, častěji útočili a snaha jim také přinesla brankový efekt. Ve 27. minutě po rohovém kopu jeden z domácích obránců odkopl špatně míč přímo k Pudilovi, jenž levačkou s přehledem překonal brankáře Lejsala. Do konce poločasu už Slavia nedala soupeři prostor k zakončení.

Po změně stran sáhli brněnští trenéři k rošádě v sestavě. Siegl se vrátil z pravé strany zálohy na místo levého obránce a do středové řady se posunul Kuncl. Tah se vydařil, důrazný Kuncl se dostal několikrát do šancí, Brňané začali hrát opět útočně. V 59. minutě se míč odrazil k Bestovi, kterému nechal Pudil hodně volnosti. Besta si stačil zpracovat míč a ostrou střelou vyrovnal.

Domácí fotbalisty branka povzbudila, přidali ještě více na obrátkách. O pět minut později Polách unikl po levé straně a z jeho křížné přihrávky opět po nedůrazném bránění Pudila přidal Střeštík druhý gól. Trenér Jarolím se pokusil dalšími dvěma střídáními a zařazením Blažka s Ivanou o zvrat. Brňané ale pokračovali v tlaku a soupeři nenechávali hlavně ve středu pole příliš prostoru k zakládání útoků.

Slavia se ještě v závěrečném náporu pokusila v nastavení vyrovnat. Dvakrát se dostal do šance Toleski, jeho hlavičku chytil pohotově Lejsal a druhou střelu zablokoval obránce Pavlík.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.