ČTsport

ČTsport
pondělí 20. srpna 2018 Bernard

Fotbalová dvacítka se sešla před světovým šampionátem

Velikost textu:

Praha - Čeští fotbaloví reprezentanti do 20 let se sešli před nadcházejícím mistrovstvím světa v Egyptě, kde budou od neděle obhajovat stříbrné medaile z Kanady. Kouč Jakub Dovalil přivítal na srazu v tréninkovém centru Sparty na pražském Strahově patnáct hráčů, všichni jsou zdravotně v pořádku. Zbývající šestice se připojí k týmu po skončení dnešních ligových dohrávek, což se týká slávisty Ondřeje Čelůstky, brněnských Lukáše Marečka a Michaela Rabušice, sparťana Martina Zemana a ostravských hráčů Petra Wojnara a Radima Řezníka.

Jakub Dovalil
Jakub Dovalil
Otevřít galerii
 • Jakub Dovalil autor: Roman Vondrouš, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/807/80622.jpg?1239956540

Dvacítka se bude před středečním odletem připravovat na hřišti Přední Kopaniny, kde ji dnes odpoledne a v úterý čekají dohromady tři tréninkové jednotky. Bydlet bude tým přímo v Ruzyni. "Kopaninu jsme zvolili proto, že odlétáme už ve středu ráno v šest hodin a na tento trávník to máme asi pět minut," uvedl Dovalil.

Složení útoku zůstává otevřené

Trenérovi už se v hlavě rodí obrysy základní sestavy na úvodní zápas s Austrálií. "O osmi, devíti místech mám víceméně jasno. Váhám nad jedním postem v obraně a pak nad útočníky," podotkl Dovalil.

Složení útoku může vybírat ze čtveřice Jan Chramosta, Jan Vošahlík, Rabušic a Tomáš Pekhart, který se vrací po dlouhodobém zranění a bude mu chybět herní rytmus. "Měl by být už v pořádku," řekl Dovalil. Věří, že se do zápasového zatížení rychle dostane i záložník Jan Morávek, jenž v německém Schalke zatím vysedává na lavičce. "Normálně trénuje s týmem. Dvacítka by pro něj mohla být impulzem," dodal kouč.

Mladíci vstoupí do šampionátu v neděli proti Austrálii, pak je čekají favorizovaní Brazilci a na závěr skupiny Kostarika. "Vstup bude hodně důležitý. Pokud bychom ho nezvládli a s Austrálií bychom prohráli, bude o hodně těžší postoupit," řekl Dovalil.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.