Svěrkoš dostal červenou kartu, jeho Sochaux prohrálo 2:5

Bordeaux - Útočník Sochaux Václav Svěrkoš byl vyloučen v dnešním domácím zápase 6. kola francouzské ligy proti Valenciennes, které jeho tým deklasovalo 5:2. Český reprezentant, jenž nastoupil v útoku domácích od začátku utkání, dostal červenou kartu bez předchozího napomínání v 82. minutě za nebezpečný zákrok na hostujícího záložníka Gomise. Popáté v sezoně vyhráli fotbalisté vedoucího Bordeaux, kteří porazili nováčka Boulogne-sur-Mer 2:0 na jeho hřišti.

První branku obhájce titulu vstřelil ve 34. minutě záložník Gouffran, druhý si dal v 68. minutě do vlastní sítě obránce Lachor. Středopolař Girondins Jaroslav Plašil, který v úterním zápase Ligy mistrů na půdě Juventusu Turín zajistil brankou svému týmu remízu 1:1, přišel na hřiště až na poslední dvacetiminutovku.

Poprvé v sezoně bodovalo na hřišti soupeře Monaco, které vyhrálo v Nice 3:1. I po šesti kolech je bez bodu poslední Grenoble, který doma s Rennes utržil debakl 0:4.