ČTsport

ČTsport
pondělí 19. listopadu 2018 Alžběta

Brankář Drobný nebude tři týdny chytat, natáhl si sval

Velikost textu:

Berlín/Praha - Dva až tři týdny absence na hřišti čekají brankáře české fotbalové reprezentace Jaroslava Drobného, který se zranil ve čtvrtečním utkání Herthy Berlín v Evropské lize proti Ventspilsu. Dnešní vyšetření odhalilo, že má natažený zadní stehenní sval pravé nohy. Drobný však vyjádřil naději, že bude v pořádku do kvalifikačních utkání s Polskem a Severním Irskem v polovině října. Drobného odnesli už ve 20. minutě utkání na nosítkách, což vyvolalo obavy z vážnějších potíží. "Sval mě pobolíval už dva dny před zápasem. Všechno vyvrcholilo mým prudkým sprintem k míči, kdy mě v něm píchlo. Nemohl jsem ani chodit, noha se dostala do křeče, proto mě odnesli," uvedl Drobný krátce po dnešním vyšetření.

Jaroslav Drobný
Jaroslav Drobný
Otevřít galerii
 • Jaroslav Drobný zdroj: wikipedia.org https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fotbal autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Při něm lékaři nezjistili natržení svalu, ale gólman ještě nemá vyhráno. "Zatím tam je otok, za týden půjdu na další vyšetření. První odhady mluví o tom, že bych neměl chybět déle než dva až tři týdny. Už dnes začínám s terapií," řekl brankář, jenž v posledních měsících plní roli reprezentační dvojky za Petrem Čechem. Stále fit není ani Daniel Zítka z Anderlechtu, který patří do trojice reprezentačních gólmanů.

Drobný by neměl v kvalifikaci chybět

Drobný však věří, že u klíčových okamžiků kvalifikace chybět nebude. "Pokud vyjdou dnešní lékařské prognózy, měl bych být do té doby v pořádku," uvedl optimisticky.

Nejen zranění pokazilo Drobnému ve čtvrtek náladu. Přední bundesligový klub uhrál s outsiderem pouze remízu 1:1 a diváků na Olympijském stadionu zápas od zápasu ubývá. "Tentokrát jich přišlo asi jen osmnáct tisíc. Ale popravdě řečeno, hrajeme špatně, nedaří se nám a moc radosti jim neděláme," povzdychl si gólman.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.