ČTsport

ČTsport
čtvrtek 20. září 2018 Oleg

Záložník Zelenka odchází z Westerlo - chce se vrátit domů

Velikost textu:

Westerlo (Belgie) - Záložník Lukáš Zelenka předčasně ukončil působení v belgickém klubu KVC Westerlo. S klubovým vedením se dnes domluvil na vypovězení smlouvy a stal se volným hráčem. O jeho dalším angažmá ještě není rozhodnuto. Fotbalista se však netají tím, že by z rodinných důvodů rád zamířil do vlasti. Zelenka působil v belgickém klubu již podruhé, ale na rozdíl od minulého angažmá tentokrát příliš radosti nezažil. Klub se potácí na chvostu tabulky, je v krizi a svou roli sehrálo i to, že český fotbalista měl jednu z nejvyšších smluv v klubu.

Lukáš Zelenka
Lukáš Zelenka

"Všechno se to nějak najednou sešlo a společně s funkcionáři jsme usoudili, že bude nejlepší, když si začnu hledat něco nového. Mrzí mě to i proto, že v létě si mě přes všechny vlastní potíže klub chtěl nechat, ale od dnešního dne už hráčem Westerlo nejsem," uvedl Zelenka.

"Rodina je rozhodující. Pokud bude možnost, vrátím se domů"

Odchod ho mrzí i proto, že byl oblíbený mezi fanoušky a především se ve Westerlo dobře žilo jeho rodině. "Právě rodina bude rozhodující i pro moji budoucnost. Čekáme třetí dítě a pokud bude ta možnost, vrátím se domů, kde by to bylo pro nás asi nejlepší. Jenže fotbalový život si nejde naplánovat, uvidíme, jaké budou možnosti," prohlásil tvořivý fotbalista, který za dva týdny oslaví třicáté narozeniny.

Talentovaný záložník vyrůstal ve Spartě Praha po boku o rok mladšího Tomáše Rosického. Už v dorosteneckém věku zamířil do Anderlechtu Brusel a poté se poprvé objevil ve Westerlo, kde působil v letech 1999 až 2001. Následoval návrat do Sparty a po čtyřech letech odešel do tureckého Manisasporu, odkud se na začátku loňského roku vydal zpět do známého prostředí v Belgii. Na svém kontě má i tři reprezentační starty.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.