ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Exekuce na Kříže byla zastavena, šéf ČMFS mu vyjádřil důvěru

Velikost textu:

Praha - Problém místopředsedy fotbalového svazu Miroslava Kříže s finančním úřadem v Plzni, který na funkcionáře uvalil exekuci, byl vyřešen. Kříž uhradil dluh na daních ve výši přes pět milionů korun a dnes to před novináři doložil čerstvým potvrzením o zastavení exekučního řízení. Předseda ČMFS Ivan Hašek mu zároveň vyjádřil plnou důvěru. "Došlo ke špatné komunikaci jednoho bývalého zaměstnance s finančním úřadem. Problém řešil špatně. Proto jsem se do toho vložil osobně a vše je již vyřešeno, zaplaceno a exekuce zastavena," vysvětlil Kříž.

Miroslav Kříž
Miroslav Kříž
Otevřít galerii
 • Miroslav Kříž zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270

Kauzu považuje za osobní věc, přesto se prý členům výkonného výboru ČMFS omluvil. O odstoupení z funkce ale v žádném případě neuvažoval. "Mohlo dojít k poškození image fotbalu, proto jsem se za to omluvil. A věřím, že takové věci se již nebudou opakovat, je to věc z minulosti," dodal Kříž, který je také předsedou dozorčí rady plzeňské Viktorie.Haška potěšilo, že kauza byla rychle uzavřena. "Situace byla řešena promptně a dnešním zastavením exekuce i vyřešena. Ihned poté, co jsem se o záležitosti dozvěděl, jsem místopředsedu Kříže kontaktoval, napsal mu i dopis, v němž jsem jej vyzval, aby problém vyřešil co nejdříve," uvedl Hašek. Připustil, že v opačném případě by bylo na místě pozastavení funkce. "Stačí mi rozhodnutí o zastavení exekučního řízení, místopředsedovi Kříži důvěřuji," doplnil Hašek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.