ČTsport

ČTsport
úterý 16. října 2018 Havel

Rosický po dvou letech v Lize mistrů, s kondicí zůstává nespokojen

Velikost textu:

Lutych (Belgie) – Tomáš Rosický se po 18 měsících vrátil do Ligy mistrů a ve včerejším zápase londýnského Arsenalu se Standardem Lutych patřil k nejaktivnějším hráčům. Arsenal nakonec zdolal belgický tým 3:2 a český hráč se objevil na místě pravého záložníka, přesouval se ale i do středu pole a na jeho levou stranu. Rosický podle vlastních slov přesto pociťuje svou nedostatečnou fyzickou kondici.

Tomáš Rosický
Tomáš Rosický

"Odehrál jsem 70 minut, což je po dlouhé době, takže jsem rád, že je to lepší a lepší. Ještě před sebou mám ale hodně práce, abych se dostal tam, kde jsem byl před zraněním," řekl po zápase s tím, že stále cítí mezery ve své fyzické kondici. "Myslím si, že kdyby mě tam (trenér) nechal 90 minut, tak to by ještě nebylo ono. Moje možnosti jsou úplně někde jinde," doplnil.

Český hráč přitom v zápase nastoupil na poněkud nezvyklém místě pravého záložníka. V průběhu zápasu se však navzdory údajně chybějící fyzické kondici přesouval jak do středu pole, tak na jeho levou stranu. "Trenér chtěl, abych chodil za záložní řadu před obranu, protože pro obránce je to někdy těžké, jestli má vystoupit, nebo ne. Tak jsem se tam motal nějak všude okolo," řekl Rosický.

Rosický: Máme manšaft na to otočit zápas

Londýňané měli problém se složením sestavy, a trenér Arséne Wenger musel dát mimo jiné šanci brankářské trojce Vitovi Mannonemu, pro kterého to byl teprve druhý start za Arsenal. Uvedení se do letošního ročníku Ligy mistrů nebylo jednoduché. Již po dvou minutách otevřel skóre stoper Mangala, z penalty záhy zvýšil Jovanovič.

Rosický, který se v té době podle svých slov ještě ani nedotkl míče, byl na hřišti ještě v době, kdy se podařilo Bendtnerovi na konci prvního poločasu snížit na 1:2. V 78. minutě nejprve vyrovnal po standardní situaci stoper Vermaelen a záhy zařídil vítězství Eduardo. "Máme manšaft na to, abychom takový zápas dokázali otočit, a to se i potvrdilo," zhodnotil český reprezentant zápas na půdě belgického soupeře.

Fotbalový klub Arsenal Londýn
Fotbalový klub Arsenal Londýn
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.