ČTsport

ČTsport
sobota 22. září 2018 Darina

Bolivijský prezident chce znárodnit fotbal

Velikost textu:

La Paz - Bolivijský prezident Evo Morales se rozhodl reagovat na mizerné výsledky národního týmu. Chce kvůli nim znárodnit fotbal, aby ho zbavil parazitujících funkcionářů. Podobný krok by však byl v rozporu s pravidly FIFA. "Někteří funkcionáři se na fotbalu přiživují. Myslím, že sport, a hlavně fotbal, by měl být znárodněn. Nic by mu nepomohlo tak, jako zásah státu," řekl Morales.

Evo Morales
Evo Morales
Otevřít galerii
 • Evo Morales autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Bolívie autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/2/151/15075.jpg?1213006008

Morales s nápadem přišel poté, co Bolívie prohrála v kvalifikaci mistrovství světa 1:3 s Ekvádorem a spolu s Peru jsou jedinými týmy, které nemají naději na šampionát v Jihoafrické republice postoupit. "Omlouvám se za to, jak náš tým hrál," uvedl prezident. "Dodneška byl fotbal soukromým a nezávislým a neměl žádné výsledky. Někteří funkcionáři o fotbale nic nevědí, tak přece nemůžou být ve vedení," dodal.

Morales už byl v konfliktu s FIFA dříve

Pokud by Morales znárodnění prosadil, dostal by se do rozporu s pravidly FIFA, které vměšování státu do fotbalu nepovolují. Loni například na měsíc suspendovala Peru za to, že vláda neuznala volbu nového svazového předsedy. 

Bolivijský prezident se už v minulosti do konfliktu s FIFA dostal. Před rokem bojoval za zrušení zákazu hraní zápasů ve vysoké nadmořské výšce a uspěl.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA
Mezinárodní fotbalová federace FIFA
Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.