ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Šéf polského fotbalu vyhodil trenéra opilý - kouč se odmítá vrátit

Velikost textu:
aktualizováno 11. 9. 2009 15:20

Varšava - Předseda Polského fotbalového svazu Grzegorz Lato by prý chtěl Lea Beenhakkera zpátky na zbytek fotbalové kvalifikace, ale nizozemský trenér to už nechce ani slyšet. Navíc v rozhovoru pro nizozemskou televizi prohlásil, že Lato byl opilý, když mu po prohraném zápase ve Slovinsku dával výpověď. Šéf polského fotbalu trenéra odvolal ještě během televizního přenosu středečního utkání v Mariboru, v němž Poláci prohráli 0:3. O pár hodin později však podle polských médií vzal svá slova zpět a požádal Beenhakkera, aby dokončil kvalifikaci. V ní jsou Poláci už prakticky bez šance na postup, ale čekají je ještě říjnové zápasy v Praze a doma se Slovenskem.

Leo Beenhakker
Leo Beenhakker
Otevřít galerii
 • Leo Beenhakker zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Grzegorz Lato zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

"Měl jsem zpěněnou krev a velké nervy. Jsem jenom člověk a moc jsem si přál, abychom postoupili," omlouval Lato svůj emocionální projev. Ale Beenhakker přidal jiný důvod pro bleskovou výpověď. "Dal si o panáka víc, než měl. Mně předtím vůbec nic neřekl," prohlásil Nizozemec a odmítl Latovu nabídku, aby pokračoval.

"Vedení svazu je banda amatérů. V té operetě už hrát nebudu"

Nechal se slyšet, že s Polskem definitivně skončil, přestože Lato prý ani neměl právo ho odvolat bez souhlasu výkonného výboru. "Rozchod s hráči je pro mě těžký. Ale vedení svazu, to je banda amatérů. Na zápasy venku létalo víc funkcionářů, než já měl hráčů. V téhle operetě já už hrát nebudu," řekl Beenhakker.

Kouč, který přivedl mužstvo na loňské mistrovství Evropy, už dříve prohlásil, že po podzimu skončí, ať už kvalifikace dopadne jakkoli. Latův projev v televizi jeho odchod urychlil. Podle zpráv z Varšavy by 10. října v Praze měl mužstvo vést Stefan Majewski, bývalý reprezentant, který trénuje polský tým do 23 let.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.