ČTsport

ČTsport
středa 15. srpna 2018 Hana

Fotbalový trenér Straka povede slovenský Ružomberok

Velikost textu:

Praha/Ružomberok - Fotbalový kouč František Straka, který v červnu vedl českou reprezentaci v přípravném duelu s Maltou, bude trénovat slovenský Ružomberok. Straka uvedl, že by měl ještě dnes v novém působišti podepsat smlouvu. Straka v Ružomberku vystřídá svého někdejšího spoluhráče z československé reprezentace Viliama Hýravého, pod nímž se slovenskému týmu začátek ligy vůbec nepovedl. Ružomberok je po osmi zápasech poslední s jedinou výhrou na kontě. "Mým prvotním úkolem bude pokusit se mužstvo vyvést z této velmi nepříjemné situace. Udělám všechno pro to, abychom se zvedli. O dalších ambicích se teď není nutné bavit, nejdříve musíme opustit sestupové pásmo," řekl Straka, který jednal přímo s majitelem klubu Milanem Fiľem.

František Straka
František Straka
Otevřít galerii
 • František Straka autor: René Volfík, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/859/85888.jpg?1242209306
 • František Straka autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/859/85885.jpg?1242208658

"Bylo to absolutně férové a korektní jednání, pan Fiľo je do fotbalu zapálený jako já, což pro mě bylo také důležité," uvedl Straka. Jedenapadesátiletý Straka v Ružomberku naváže na tradici české trenérské školy. Před ním už v klubu působili František Komňacký, který v roce 2006 dovedl tým k prvnímu titulu v historii, Petr Uličný a naposledy v minulé sezoně Michal Bílek.

Straka povede už čtvrtý zahraniční tým

Angažmá v Ružomberku pro Straku bude také čtvrtou zahraniční štací. Trénoval už v německém Ahlenu, rakouském Innsbrucku a loni v OFI Kréta. "Na Slovensko se moc těším, z dob společné ligy tady mám spoustu známých a přátelské vazby tam mám velké," těšil se Straka. V české lize vedl celky Teplic, Sparty, Plzně a Českých Budějovic. Naposledy krátkodobě koučoval českou reprezentaci v jediném červnovém přípravném zápase s Maltou. "Do práce jsem se po té pauze už moc těšil," dodal Straka.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.