ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Slovenští fotbalisté jsou krůček od postupu na MS

Velikost textu:

Praha - Ostatní zápasy třetí kvalifikační skupiny o mistrovství světa dnes českým fotbalistům opět zkomplikovaly postupové šance. Slovensko si ze Severního Irska odvezlo všechny tři body za vítězství 2:0 a je jen krůček od přímého postupu na červnový šampionát v JAR. K jistotě Slovákům stačí neprohrát v příštím kvalifikačním zápase doma se Slovinskem. To přehrálo polské reprezentanty 3:0 a přiblížilo se účasti v baráži na úkor Čechů. Svěřencům Ivana Haška i přes výhru 7:0 nad San Marinem již možnost přímého postupu unikla.

Severní Irsko - Slovensko
Severní Irsko - Slovensko
Otevřít galerii
 • Severní Irsko - Slovensko zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Utkání Slovinsko - Polsko zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Devátým jistým účastníkem světového šampionátu se stali Angličané, kteří deklasovali Chorvaty 5:1 a oplatili soupeři porážku z minulé kvalifikace o mistrovství Evropy. Dvěma góly k tomu přispěli záložníci Lampard a Gerrard.

Slovinci si snadno poradili s polským výběrem

Slovensko jelo do Severního Irska s šancí, že výhra už může znamenat přímý postup. Od začátku šlo za vítězstvím a již v 15. minutě udeřilo. Mladý záložník Weiss předvedl povedenou individuální akci, našel Šestáka a ten svým šestým gólem v kvalifikaci otevřel skóre. Po změně stran pak ještě zvýšil střídající Hološko a přiblížil Slováky na dosah postupu. Přinejmenším baráž ale už mají jistou. 

Jistotu postupu Slovákům oddálilo Slovinsko, které překvapivě snadno porazilo Poláky 3:0. Skóre otevřel útočník Dedič a v nastavení první půle zlomil odpor soupeře Novakovič. Po změně stran ještě zvýšil Birsa. Polsko tak v podstatě přišlo o šanci na postup.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.