ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Marek Jarolím se upsal na tři roky Jablonci

Velikost textu:
aktualizováno 7. 9. 2009 19:48

Jablonec n. N. - Fotbalisty vedoucího celku prvoligové tabulky Baumitu Jablonec posílil pětadvacetiletý záložník Marek Jarolím, který na sever Čech přestoupil z mistrovské Slavie Praha. V Jablonci podepsal smlouvu na tři roky a vybral si dres s číslem 22. "Jsem rád, že jsme Marka, který si v minulých sezonách vydobyl respekt u soupeřů, dokázali získat. Jsem přesvědčen, že je to hráč, kterého mužstvo potřebuje. Slibujeme si od něj kreativitu, nápad, fotbalovou fantazii ve středu hřiště, pro kterou on předpoklady má," řekl trenér František Komňacký.

Marek Jarolím
Marek Jarolím
Otevřít galerii
 • Marek Jarolím autor: Radek Petrášek, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Jablonec autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/339/33826.jpg?1217401318

Jablonecký šéf Miroslav Pelta přiznal, že Jarolíma se do týmu podařilo přivést i díky tomu, že klub v létě získal značnou částku za přestup Adama Hlouška právě do Slavie. "Díky tomu jsme měli finanční možnost řešení," řekl Pelta. Jarolím přichází na místo, kde měl Jablonec značné rezervy. Filip Klapka, který na postu tvořivého středního záložníka hrál na jaře, je po operaci a zranil se i Luboš Loučka.

Také sám hráč je rád, že jednání Slavie s Jabloncem dopadla kladně. "Jsem rád, že se přestup mohl uskutečnit. Po rozhovorech s trenérem to pro mě bude velká výzva. Na fotbal v Jablonci se těším, je zde nastartovaná dobrá sezona a budu chtít týmu pomoci, aby v tom pokračoval," řekl Jarolím.

Marek Jarolím míří do Jablonce

Nový dres pravděpodobně poprvé oblékne již v sobotu, kdy Jablonec hraje v Praze na Letné se Spartou. Jarolím dosud odehrál v lize 108 zápasů, v nichž dal 15 gólů. Před Slavií hrál také v Mladé Boleslavi a v Plzni.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.