Dohráno

Češi hráli se Slovenskem nerozhodně 2:2 - stále žije šance na postup

Bratislava - Čeští fotbalisté dál mohou snít svůj postupový sen o mistrovství světa, ale po dnešní bratislavské remíze 2:2 se jim zase trochu vzdálil. O výsledku se po bezbrankovém poločase rozhodlo po přestávce - domácí tým dostal do vedení Šesták, ovšem Pudil zanedlouho vyrovnal. V 73. minutě Hamšík proměnil penaltu, ale o dvě minuty později byl tento slovenský záložník vyloučen a Baroš znovu vyrovnal. Přes drtivý nápor v závěru už však hosté vítězný gól nedokázali vstřelit. Domácí fanoušci vytvořili před utkáním na Tehelném poli skvělou kulisu, ale jejich tým jako by se atmosféry zápasu znovu zalekl. Od úvodního výkopu se Češi usadili na jejich polovině a ještě než se Slováci v polovině páté minuty dostali přes půlicí čáru, měli na svém kontě jednu velkou šanci, další hlavičku mimo tyče a tři rohy. Online reportáž z utkání najdete zde:

On-line textový přenos

2022-11-12 00:00:00

Ze hřiště jde Čech Štajner, nahradil ho Svěrkoš.

2021-07-15 00:00:00

Weiss si vychutnal Hübschmana a nebezpečně centroval.

2021-05-06 00:00:00

Slováci mají rohový kop. Žádný poplach se ale nekonal.

2021-02-08 00:00:00

Štajner byl faulován, Češi ale standardku zahodili.

0000-00-00 00:00:00

Rozhodčí ukončuje zápas! Slovensko - Česko nerozhodně 2:2.

Česko se drží u vápna soupeře. Necid hlavičkuje, ale slabě.

Nastavují se tři minuty.

Baroš posílá do vápna Necida, míč ale lapil brankář Mucha.

Baroš vede Česko do rychlých útoků.

Pudil zbytečně fauluje. Češi ztrácí míč.

Slovensko střídá Hološka, na hřiště jde Jendřišek.

Baroš dává gól! Plašilův roh prodloužil Slovák Ďurica na hlavu Baroše. Opět nerozhodně.

Slovák Marek Čech vystřídal střelce branky Šestáka.

Češi jsou aktivní. Centrují do vápna ale bez úspěchu.

Hamšík fauluje Baroše a dostává druhou žlutou. První dostal za přehnané oslavy. Slováci dohrají v deseti.

Ze hřiště odešel Slovák Weiss nahradil ho Sapara.

Hamšík z penalty posílá Slováky do vedení.

Plašil nesmyslně fauluje ve svém pokutovém území Zabavníka.

Čechy gól nakopl. Jdou do Slováků aktivně.

Výborná akce Čechů! Necid si pohrál se Slováky, Štajner nahrál na volného Pudila a ten chladně zakončil. Česko srovnalo na 1:1.

Weiss a Hamšík velice nebezpečně v českém pokutovém území. Hamšík mířil těsně vedle.

Necid střídá Jarolíma.

Slovákům narostla křídla. Vittek v ofsajdu.

Hübschmanova tvrdá rána byla zblokována. Rohový kop.

Nekrytý Šesták skóroval. Slovensko vede 1:0.

Sivok si naskočil na roh a hlavička šla těsně vedle.

Češi hrají devátý rohový kop.

Baroš střídá Kollera, který se prakticky neprosadil.

Pudilův volej lapil připravený brankář Mucha.

Vittek si pohrál s Grygerou. Zakročit musel Čech.

Zmatek v obraně Čechů. Nebezpečný Vittek.

Slovenský roh. Nebyl nebezpečný.

Zabavník ostře atakoval Jarolíma, obešel se ovšem bez trestu.

Plašil zahrál osmý český rohový kop.

Začal druhý poločas utkání.

Hráči nastupují ke druhému poločasu. Sestavy jsou beze změn. Intenzivně se ale rozcvičuje Baroš.

Probíhá přestávka. Slovensko - Česko 0:0.

Nízký Jankulovského centr ukončil první poločas.

Mucha výborně natřikrát zachránil slovenskou bránu.

Přímý kop Slovenska vypálil Hamšík. Rána skončila těsně nad břevnem.

Weiss vytrvale zlobí u českého pokutového území.

Slušná rána Jankulovského a vzápětí tvrdá střela Štajnera neuspěly.

Ďurica zastavil Plašila a tak i rodící se českou kombinaci.

Češi jakoby přišli o dravost, naopak se probudili Slováci.

Tlak Čechů ustal. Hraje se ve středu hřiště.

Hráčům dělá problémy nerovný terén, nyní například Jankulovskému.

Slovenská obrana v klidu odvrátila český rohový kop.

Štajner a Jarolím zlobili na levé straně pokutového území Slováků.

Pudil fauloval Škrtela.

Hološko pálil z dálky. Čech zareagoval jistě.

Plašilův nebezpečný centr odvrátil Ďurica.

Češi pokračují v útočné hře. Jarolím je bohužel v ofsajdu.

Zdeněk Grygera dostal žlutou kartu za faul na kapitána Slovenska Vitteka.

Slováci zahrozili centrem Weisse.

Češi kopou už pátý rohový kop.

Skvěle střílel Pudil. Ukázal se brankář Mucha.

Češi tlačí soupeře. Drží se na jeho polovině.

Plašil zahrával z přímý kop. Branář Slovenska zasáhl.

Zápas byl zahájen.

O první šanci hostů se postaral v druhé minutě Plašil, jenže jeho trestný kop dokázal brankář Mucha bravurně vyrazit. Podruhé se vyznamenal o čtyři minuty později, kdy po Škrtelově hrubé chybě pálil z halfvoleje Pudil, ovšem gólman byl znovu na místě. Slovenské fandy pasivní hra jejich týmu zjevně zaskočila, ale s přibývajícími vydařenými akcemi jejich mužstva se znovu rozehřívali. Ve 20. minutě jim udělal velkou radost prvním střeleckým pokusem Hološko, ale také Čech si s jeho ránou poradil.

Slováci se s přibývajícími minutami přece jen vymanili z defenzivy a posunuli hru do středu hřiště, ale s výjimkou další Hamšíkovy střely neměli mnoho možností soupeře zaskočit. Ani Češi ale už neměli na svých kopačkách tolik nebezpečí, trápila je především Štajnerova nepřesná hra, byť právě on měl ve 40. minutě další šanci. Jenže po závaru nestačil z osmi metrů míč usměrnit do sítě a nepodařilo se to ani těsně před půlí po třech dorážkách uvnitř šestnáctky.

V druhé polovině se prosadil Baroš, který střídal Kollera

O přestávce se vehementně rozcvičoval Baroš, ale do hry se dostal až v 56. minutě na úkor Kollera, který se u lavičky těžce vyrovnával se svým odchodem a možná i nepříliš podařeným výkonem. Ještě předtím Vittek využil slabší chvíle pravé strany, prošel a pálil přesně, Čech si pomohl hokejovým rozštěpem a svůj tým podržel. Slabší chvíle si v těch chvílích vybírala česká obrana, která po hodině hry podcenila domácí rychlou akci. Po přenesení míče na levou stranu české defenzivy Šesták dostal Slovensko do vedení, přestože v dosavadním průběhu utkání hrálo druhé housle.

Najednou bylo Slováků plné hřiště, dvacet tisíc lidí bylo v hledišti na nohou a hnalo svůj tým na zteč. Trenér Hašek ale poslal v 65. minutě na hřiště druhého typického útočníka Necida, aby zvýšil ofenzivní sílu. A po třech minutách mu jeho tah dokonale vyšel. Mladý útočník prošel přes dva hráče, předal míč Štajnerovi a ten našel na levé straně osamoceného Pudila, jenž svoji životní šanci jistě proměnil. Trenér Weiss, který v předchozích minutách upozorňoval hráče, aby podrželi míč, jen mávl bezmocně rukou.

Plašil zbytečně fauloval a Hamšík proměnil penaltu

Jenže zanedlouho byli zase na koni domácí, protože Plašil srazil v šestnáctce exsparťana Zabavníka a nařízenou penaltu Hamšík se štěstím proměnil. Přehnal však gólové oslavy, za které uviděl žlutou kartu, a hned při následném útoku Čechů a faulu na Baroše byl po druhém napomínání vyloučen.

Následovala tak čtvrthodinová česká přesilovka, riskantní hra v defenzivě a sedm minut před koncem vyrovnávající gól po Plašilově rohu. Na jeho konci byl na zadní tyči Baroš, kterému stačilo na brankové čáře jen nastavit čelo. Češi si v závěru vytvořili drtivý tlak, ale rozhodující gól už nepřišel. A šampionát v Jihoafrické republice se zase trochu vzdálil.