ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Hašek tají roli Rosického, Slovákům bude chybět Karhan

Velikost textu:
aktualizováno 4. 9. 2009 23:59

Bratislava - Trenérské šachy z české strany před fotbalovým zápasem bývalých federálních partnerů pokračují. Ani dnes kouč Ivan Hašek neprozradil, zda se v sobotním utkání proti Slovensku v Bratislavě objeví Tomáš Rosický a novináře odkázal až na soupisku, kterou odevzdá hodinu a půl před zápasem rozhodčím. Jeho slovenský kolega Vladimír Weiss tolik tajemný nebyl a připustil, že do utkání nenastoupí zraněný Miroslav Karhan. Hašek upozornil na sílu Slováků, kteří jsou podle něj jasným favoritem utkání, a oznámil, že brankářem a kapitánem mužstva bude Petr Čech.

Trénink české fotbalové reprezentace
Trénink české fotbalové reprezentace
Otevřít galerii
 • Trénink české fotbalové reprezentace zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink české fotbalové reprezentace zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Nebojí se prý ani tlaku, který bude na jeho svěřence, protože musí vyhrát. Někteří hráči se dokonce netají, že v případě porážky oznámí konec reprezentační kariéry. "Já o ně obavu nemám, my jsme přijeli vyhrát a bez tlaku se velký fotbal dnes už hrát ani nedá," odvětil Hašek.

Weiss byl ale ve svých vyjádřeních diplomatem. Své hráče se prý snaží držet na uzdě. "Český celek, to není jen Rosický. Je to vyvážený tým, jehož postavení v kvalifikační tabulce a předchozí výsledky neodpovídají potenciálu, který má. Je jasné, že Ivan (Hašek) vytáhne to nejlepší, co má k dispozici," řekl na adresu soupeře. Sám má potíže s tím, jak nahradit zraněného Karhana, který celý týden netrénoval a dnešní trénink jeho start definitivně vyloučil. "Zkoušel to, ale nejde to. Bude nám chybět," uvedl slovenský kouč.

 

Oba trenéři byli vyzváni k reakci na zmínku o pytli hrachu, který dostali čeští fotbalisté před cestou na Slovensku od vedení štiřínského hotelu. Prý na chvíle, až bude nejhůře, aby ho nasypali slovenským Janošíkům pod nohy. "Ani nevím, kde jsme hrách nechali. Dostal ho vedoucí mužstva Dudl a kdo ví, zda ho už nesnědl," žertoval Hašek. Dudl vzápětí potvrdil, že ho má stále připravený na hotelu. Weiss se prý hrachu nebojí, ale přímo nereagoval. "A kdo by nám ho měl nasypat? Aha, fotbalisti? Rozhodne se na hřišti," odvětil.

Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.