ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Zákaz kupovat hráče může postihnout i Manchester United

Velikost textu:

Manchester - Zákaz kupovat hráče, který ve čtvrtek dostala od FIFA Chelsea, hrozí podle listu The Times i Manchesteru United. Francouzský druholigový klub Le Havre si stěžuje, že mu ukradl sedmnáctiletého fotbalistu Paula Pogbu. Ředitel klubu Alain Belsour prohlásil, že už má připravenou stížnost. Manchester United jakékoli porušení pravidel popírá. V Manchesteru tvrdí, že Pogba neměl v Le Havru platnou smlouvu.

Alex Ferguson a Rene Meulensteen
Alex Ferguson a Rene Meulensteen
Otevřít galerii
 • Alex Ferguson a Rene Meulensteen autor: AP Photo, zdroj: ČTK/AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/784/78322.jpg?1239033111
 • Hráči Manchesteru United autor: David Guttenfelder, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Mezinárodní fotbalová federace zakázala Chelsea jeden rok získávat nové hráče za to, že přesvědčovala mladého francouzského fotbalistu Gaela Kakutu, aby porušil kontrakt se svým zaměstnavatelem Racingem Lens a odešel do Londýna. Navíc musí Chelsea zaplatit kompenzaci ve výši více než 900 tisíc eur.

V Le Havru jsou přesvědčeni, že Pogba byl obětí stejného porušení pravidel. "United přemlouval rodiče hráče velkou sumou peněz. My do naší fotbalové akademie investujeme ročně více než čtyři miliony eur, a co z toho teď máme?" řekl ředitel Le Havru. Dodal, že nepochybuje o tom, že i jeho stížnost u FIFA uspěje. "Zákaz pro Chelsea je jasnou zprávou, že FIFA chce chránit systém výchovy mladých fotbalistů," řekl Belsour. Podle něj už Manchester United s Pogbou uzavřel smlouvu s měsíčním platem 16 tisíc eur.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.