ČTsport

ČTsport
sobota 23. června 2018 Zdeňka

Chelsea nesmí podle FIFA rok angažovat nové hráče

Velikost textu:

Curych- Mezinárodní fotbalová federace FIFA zakázala Chelsea jeden rok získávat nové hráče. Anglický klub podle FIFA přesvědčoval v roce 2007 mladého francouzského fotbalistu Gaela Kakutu, aby porušil kontrakt se svým zaměstnavatelem Racingem Lens a odešel do Chelsea. Podle dnešního rozhodnutí FIFA nesmí Chelsea zaregistrovat nové anglické ani zahraniční hráče v příštích dvou přestupních obdobích, tedy v lednu 2010 a v letním období po sezoně 2009/2010.

Mezinárodní fotbalová federace FIFA
Mezinárodní fotbalová federace FIFA
Otevřít galerii
 • Mezinárodní fotbalová federace FIFA zdroj: fifa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/4/338/33702.jpg?1217343717
 • Logo fotbalového klubu Chelsea Londýn zdroj: chelseafc.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Komise FIFA zároveň nařídila Chelsea zaplatit kompenzaci Lensu ve výši 780 tisíc eur (téměř 20 milionů korun). Dalších 130 tisíc eur musí londýnský klub poslat francouzskému celku jako výchovné. Nyní osmnáctiletý talent Kakuta navíc nesmí čtyři měsíce, tedy do konce kalendářního roku, nastoupit k žádnému zápasu.

FIFA reagovala na stížnost Lensu, podle nějž Chelsea tlačila na Kakutu, aby přerušil svůj kontrakt a odešel do Londýna. "Komise zjistila, že hráč porušil podepsanou smlouvu s francouzským klubem a že anglický klub ho k tomu naváděl," uvedla FIFA. Chelsea se může proti trestu odvolat přímo k FIFA. Pokud nebude s výsledkem spokojena, má právo obrátit se na arbitráž v Lausanne.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.