ČTsport

ČTsport
čtvrtek 15. listopadu 2018 Leopold

Slovácko chce trest pro slávistu Belaida za zranění Valenty

Velikost textu:

Uherské Hradiště - Vedení 1. FC Slovácko podalo disciplinární komisi fotbalového svazu podnět kvůli faulu slávisty Tijaniho Belaida na Víta Valentu v pondělní dohrávce šestého kola první ligy. Tuniský reprezentant způsobil podle moravského klubu Valentovi otřes mozku, když ho ve 46. minutě udeřil loktem do obličeje. Rozhodčí Belaidův zákrok v utkání nijak nepotrestal.

Slavia Praha - FC Slovácko
Slavia Praha - FC Slovácko
Otevřít galerii
 • Slavia Praha - FC Slovácko zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Českomoravský fotbalový svaz autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/7/649/64811.jpg?1233562270

"1. FC Slovácko podává podnět k disciplinární komisi v souvislosti s hrubým porušením pravidel (úder loktu do obličeje) Tijanim Belaidem, jehož důsledkem je vážné zranění hlavy (otřes mozku) Víta Valenty," uvedli zástupci třináctého týmu ligové tabulky. 

Slovácko se Slavií prohrálo 0:3, když citelně postrádalo nejlepšího ligového střelce Petra Švancaru. Ten byl potrestán zastavením činnosti za to, že v předcházejícím kole v duelu s Bohemians Praha zranil loktem obránce Jakuba Heidenreicha. Švancarův prohřešek bude řešit disciplinární komise ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.