ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Belgický fotbalista vyvolal hrubým faulem vlnu nenávisti

Velikost textu:

Brusel - Dvěma fotbalistům Standardu Lutych hrozí anonymy smrtí. Důvodem je nedělní ostrý zápas s Anderlechtem Brusel, při němž jeden z hráčů belgického mistra Alex Witsel způsobil nevybíravým zákrokem otevřenou zlomeninu nohy polskému obránci Anderlechtu Marcinu Wasilewskému. Podle spekulací belgických médií za hrozbami vůči Witselovi a Stevenovi Defourovi stojí fanoušci Anderlechtu a polští příznivci zraněného Wasilewského.

Fotbalista Standardu Lutych Axel Witsel dostává červenou kartu za faul v utkání proti Anderlechtu Brusel
Fotbalista Standardu Lutych Axel Witsel dostává červenou kartu za faul v utkání proti Anderlechtu Brusel
Otevřít galerii
 • Fotbalista Standardu Lutych Axel Witsel dostává červenou kartu za faul v utkání proti Anderlechtu Brusel autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1086/108534.jpg?1251881766
 • Axel Witsel zdroj: ftbl.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1086/108535.jpg?1251881831

Úřady neberou hrozby zaslané e-mailem na lehkou váhu. Kolem domů obou hráčů v noci na úterý hlídkovali policisté. Ti také z obav před možným násilím doprovodili autobus s týmem Lutychu při zpáteční cestě z Bruselu, uvedl server listu La Derniere Heure.

Witsel dostal od belgického svazu trest zákazu startu na deset zápasů a pokutu 2 500 eur. Proti tomu se však jeho klub odvolal s tím, že běžným potrestáním je stop jen na zápasy čtyři. Hráč činu lituje a je s trestem smířen. Zraněného fotbalistu Anderlechtu chce dokonce navštívit v nemocnici a omluvit se mu.

přehrát video
Telefonát Evy Hrnčířové

Zápas tradičních rivalů, kteří v minulé sezoně museli bojovat o titul v dodatečném play-off, skončil dvěma vážnými zraněními. Zhruba šest měsíců bude bez fotbalu český reprezentační záložník Anderlechtu Jan Polák, který by se měl v příštích dnech podrobit operaci přetržených křížových vazů v koleni.

Ještě hůře dopadl Wasilewski. Tomu držitel belgické Zlaté kopačky za loňský rok Witsel hrozivým zákrokem způsobil dvojitou otevřenou zlomeninu holenní a lýtkové kosti.


   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.