ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Fotbalisté ladí formu na Slovensko, Koller i Rosický jsou v dobré náladě

Velikost textu:
aktualizováno 31. 8. 2009 20:31

Praha - Pět dnů před klíčovým kvalifikačním zápasem proti Slovensku se dnes sešli čeští fotbaloví reprezentanti. Po dlouhé době byli na srazu přítomni i kapitán Tomáš Rosický a nejlepší kanonýr české historie Jan Koller. Místo zraněného Jan Poláka dorazil náhradník Radoslav Kováč, naopak chyběli Milan Baroš a Roman Hubník, které dnes ještě čekají dohrávané ligové zápasy. Později by měl dorazit také Marek Jankulovski.

Martin Jiránek, Radoslav Kováč, Jan Koller a Petr Čech přicházejí na setkání s novináři uspořádané během srazu české fotbalové reprezentace před kvalifikačními zápasy se Slovenskem a San Marinem
Martin Jiránek, Radoslav Kováč, Jan Koller a Petr Čech přicházejí na setkání s novináři uspořádané během srazu české fotbalové reprezentace před kvalifikačními zápasy se Slovenskem a San Marinem
Otevřít galerii
 • Martin Jiránek, Radoslav Kováč, Jan Koller a Petr Čech přicházejí na setkání s novináři uspořádané během srazu české fotbalové reprezentace před kvalifikačními zápasy se Slovenskem a San Marinem zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Jan Koller na reprezentačním srazu před kvalifikačním zápasem proti Slovensku zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1082/108141.jpg?1251730558

Trenér Ivan Hašek musel už dopoledne reagovat na Polákovo zranění z nedělního utkání belgické ligy a zvolil podle očekávání osvědčeného hráče. "Kováč je důrazný fotbalista s výborným presinkem, takový typ se nám může hodit," komentoval svou volbu.

Většinou reagoval na dotazy, nakolik bude jeho výběr s Rosickým a Kollerem silný, a jak to vypadá se zdravotním stavem záložníka Arsenalu, který nehrál soutěžní zápas od loňského ledna. "Je v plném tréninku v klubu, proto ho považuji za zdravého. Tentokrát jsem situaci sice nekonzultoval s klubovým trenérem Wengerem, ale má o týden více času, než bylo před posledním ligovým utkáním a do té doby se jeho stav může zlepšit. Není důvod o jeho startu pochybovat," prohlásil Hašek před novináři.

Rosický reagoval podobně, o svoje zdraví se nebojí. "Pokud jsem tady, tak proto abych mohl nastoupit. Ještě nás čeká několik tréninků, snad se budu cítit dokonale zdráv," řekl fotbalista, jenž před vleklým zraněním podkolenní šlachy nastoupil za reprezentaci naposledy v listopadu 2007 právě proti Slovensku.

V týmu panuje dobrá nálada

Rosický dorazil v rozverné náladě, stejně jako jeho někdejší spoluhráč z Dortmundu Koller. Hašek zářil spokojeností, že se mu obě opory podařilo přivést zpět do mužstva. "Není však důležité, jakou máme náladu teď, ale abychom se smáli v sobotu večer po utkání," konstatoval trenér.

Koller může být podle něho velkou zbraní. "V ruské lize se jeví ve velmi dobrém světle, ještě ubral pár kilogramů proti minulosti a je vidět, že má obrovskou chuť pomoci," řekl na adresu dvoumetrového obra, o kterého je stále velký zájem na přestupovém trhu.

Na hřišti bych nechal všechno, tvrdí navrátilec Jiránek

Po odmlce přesahující dva roky se v českém národním týmu znovu objevil obránce Martin Jiránek. Kapitán moskevského Spartaku se na reprezentační scénu vrací zrovna před vypjatým dvojzápasem kvalifikace o postup na fotbalové mistrovství světa se Slovenskem a proti San Marinu. Před Jiránkem se tak otevírá šance řídit defenzivu českého mužstva, a takové výzvy se prý nebojí.

"Když bych dostal šanci, nechal bych na hřišti všechno. Ale vůbec se nepovažuju za nějakého spasitele," tvrdil na dnešním srazu v Praze Jiránek, který v Moskvě za poslední roky jako by sešel z očí. I proto, že na delší čas vypadl z reprezentace. Přitom se za tu dobu vypracoval až do role kapitána moskevského velkoklubu.

Tomáš Rosický na srazu reprezentace před kvalifikačním utkání proti Slovensku
Tomáš Rosický na srazu reprezentace před kvalifikačním utkání proti Slovensku
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.