ČTsport

ČTsport
čtvrtek 18. října 2018 Lukáš

Disciplinárka pozastavila činnost kanonýru Švancarovi

Velikost textu:

Praha - Disciplinární komise fotbalového svazu zastavila činnost útočníkovi Slovácka Petru Švancarovi. S nejlepším střelcem první ligy zahájil orgán řízení kvůli nepotrestanému zákroku loktem na Jakuba Heidenreicha v sobotním utkání pátého kola ligy s Bohemians Praha. Disciplinárka předvolala Švancaru na příští čtvrtek, do té doby nesmí hrát, a fotbalista proto zmešká pondělní duel na hřišti mistrovské Slavie.

Petr Švancara
Petr Švancara
Otevřít galerii
 • Petr Švancara autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/539/53829.jpg?1227448645
 • Slovácko - Bohemians Praha zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1064/106394.jpg?1250967354

Švancarův zákrok nebyl v utkání, které Slovácko vyhrálo 2:0, potrestán. Disciplinární řízení s ním komise zahájila na základě zprávy delegáta, lékařské zprávy a podnětu Bohemians Praha, kteří si po utkání stěžovali, že Švancara vyrazil Heidenreichovi zub.

Podobný případ řešila disciplinární komise před dvěma týdny, kdy vynesla nad Milanem Matulou z Teplic osmizápasový trest. Matula předtím v utkání druhého kola s Plzní udeřil loktem domácího Petra Jiráčka a způsobil mu krvavé zranění hlavy.

"Disciplinární komise už v této kauze deklarovala, že hodlá bojovat s obdobnými projevy nesportovního chování," uvedl na svazovém webu mluvčí disciplinárky Jaroslav Kolář. Se Švancarou byli na 3. září pozváni i hlavní rozhodčí zápasu Radek Matějek a delegát zápasu Josef Bajer.

Řízení zahájila disciplinárka i s trenéry druholigových týmů Vlašimi a Zlína Romanem Nádvorníkem a Ladislavem Minářem, kteří byli ve víkendových zápasech vykázáni z lavičky kvůli nesportovnímu chování. Běžný trest pak komise potvrdila teplickému Adminu Ljevakovičovi, který si kvůli čtyřem žlutým kartám nezahraje v jednom utkání. Ve druhé lize má stop na jeden zápas Aleš Kořínek ze Zlína za vyloučení.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.