ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Zápas fotbalistů v Bratislavě bude řídit Nor Övrebö

Velikost textu:

Nyon (Švýcarsko) - Kvalifikační zápas českých fotbalistů na Slovensku bude řídit norský rozhodčí Tom Henning Övrebö. Třiačtyřicetiletý sudí, povoláním psycholog, patří mezi zkušené fotbalové arbitry. Mimo jiné rozhodoval finále mistrovství Evropy do 21 let s českou účastí v roce 2002. Na jaře letošního roku se však "proslavil" velmi spornými výroky v semifinále Ligy mistrů mezi Chelsea a Barcelonou. Zápas v Bratislavě se bude hrát 5. září.

Radost českých reprezentantů
Radost českých reprezentantů
Otevřít galerii
 • Radost českých reprezentantů autor: Libor Zavoral, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Trénink slovenské reprezentace autor: Michal Doležal, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Londýnský tým se na jaře cítil být velmi poškozen a Övrebö se stal terčem slovních útoků od hráčů i fanoušků. Několik dní pak jeho dům hlídala norská policie, protože dostával anonymní výhružky smrtí.

Jiná vzpomínka brankáře Petra Čecha na norského rozhodčího je mnohem příjemnější. V roce 2002 Övrebö řídil finále mistrovství Evropy do 21 let, v němž čeští fotbalisté porazili v penaltovém rozstřelu Francii. Na hřišti tehdy byli také Rozehnal, Grygera, Baroš, Jiránek, Hübschman a Polák.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.