ČTsport

ČTsport
neděle 21. října 2018 Brigita

Do Prahy míří stovka rumunských fanoušků, policie čeká střety

Velikost textu:

Praha - Do Prahy míří více než stovka rumunských fotbalových fanoušků, kteří se chystají na čtvrteční odvetný zápas 4. předkola Evropské ligy mezi Libercem a Dinamem Bukurešť. Policie čeká střety hlavně v centru metropole. Do ulic pošle zvýšený počet policistů, v záloze bude i speciální pořádková jednotka. Policie už také udělala opatření na hranicích. Připravena je i cizinecká policie, která v případě komplikací fanoušky, kteří překročí zákon, okamžitě vyhostí. Do ČR jedou třemi autobusy, někteří také auty.

Fotbaloví fanoušci
Fotbaloví fanoušci
Otevřít galerii
 • Fotbaloví fanoušci autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/6/504/50303.jpg?1225733564
 • Fotbalové výtržnosti autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle informací policie by do Prahy měli fanoušci dorazit okolo 18. hodiny. Pak by měli vyrazit za zábavou do centra. Ve čtvrtek ráno mají v plánu pokračovat do Liberce. 

Rumunští fanoušci patří k těm rizikovým. Před týdnem v Bukurešti způsobili předčasné ukončení prvního vzájemného utkání poté, co vtrhli na hrací plochu. Liberec v té době vedl 2:0, UEFA v úterý zápas kontumovala výsledkem 3:0 pro český tým. 

Do metropole míří na čtvrteční zápas se Spartou Praha také slovinští fanoušci NK Maribor. Těch podle policie dorazí kolem sedmdesáti. Policie dnes vyvrátila informaci, že do Prahy míří také sedm stovek anglických fanoušků Evertonu, jejichž klub bude hrát ve čtvrtek v Olomouci. "Máme informace, že pojedou přes Polsko a Ostravu. Přesný počet nevíme, ale sedm set jich nebude," řekla mluvčí pražských policistů Eva Miklíková.V Praze minulý čtvrtek policie zadržela před utkáním se Slavií kvůli výtržnostem 126 fanoušků Crvené Zvezdy Bělehrad, 17 z nich je podezřelých z trestných činů. Opilí příznivci srbského mužstva v restauraci převraceli stoly a házeli půllitry po hostech i policistech.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.