ČTsport

ČTsport
čtvrtek 21. června 2018 Alois

Anglie zažila největší bitvu fotbalových rowdies za poslední roky

Velikost textu:

Londýn - Před úterním utkáním anglického Ligového poháru mezi West Hamem a Millwallem byl pobodán fotbalový fanoušek. Čtyřiačtyřicetiletý muž byl převezen do nemocnice a jeho stav je stabilizovaný. Samotné utkání muselo být několikrát přerušeno kvůli proniknutí diváků na trávník. V Anglii se jedná o nejhorší případ řádění fotbalových fanoušků za poslední roky. Přestože nemají tamní rowdies v Evropě dobrou pověst, v Anglii podobný incident dlouho nepamatují.

Fotbalový fanoušek
Fotbalový fanoušek
Otevřít galerii
 • Fotbalový fanoušek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/745/74410.jpg?1237388862
 • Auto britské policie zdroj: Wikipedia https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Podle informací londýnské policie došlo v okolí Upton Parku k potyčce několika stovek příznivců dvou sousedních klubů. "Absolutně odsuzujeme tyto nepokoje jak na stadionu, tak i mimo něj. Budeme spolupracovat s kluby a policií při řešení případu. Pachatelé by měli být vyloučeni doživotně z fotbalového dění," stojí v prohlášení domácího fotbalového svazu FA.

Zola: Byl jsem úplně šokován

Policie má televizní záznamy, jak stovky výtržníků házejí po policistech v ulicích poblíž stadionu lahvemi a dlažebními kostkami. V ochozech při zápasech neustále pořadatelé bojovali s domácími fanoušky, kteří chtěli vtrhnout do sektoru hostů. Po brance West Hamu v prodloužení pronikli jeho příznivci na hřiště a utkání muselo být na několik minut přerušeno. Po závěrečném hvizdu se situace opakovala. "Už jsem zažil mnoho složitých zápasů, ale za sedm odehraných let v Anglii jsem tohle nezažil. Byl jsem úplně šokován. Tohle není dobré pro fotbal," vyjádřil se kouč West Hamu Gianfranco Zola, jehož tým vyhrál 3:1 po prodloužení. "Vím, že zápas znamenal hodně pro oba tábory fanoušků, ale tohle jsem si nepředstavoval," dodal.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.