ČTsport

ČTsport
pondělí 22. října 2018 Sabina

Brankář Zlámal podepíše s Udine pětiletou smlouvu

Velikost textu:

Udine (Itálie) - Fotbalový brankář Zdeněk Zlámal definitivně přestupuje ze Slovanu Liberec do italského klubu Udinese Calcio. Podle hráčova agenta Pavla Zíky ze společnosti Sport Invest International je přestup dojednán, hráč ve středu podepíše v novém působišti pětiletý kontrakt. Zlámal už absolvoval v Itálii i zdravotní prohlídku. Výše kontraktu nebyla oznámena, ale podle odhadů by mohl Liberec zbohatnout o čtyřicet milionů korun.

Brankář Zdeněk Zlámal
Brankář Zdeněk Zlámal
Otevřít galerii
 • Brankář Zdeněk Zlámal zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Zdeněk Zlámal a Bony Wilfried autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/8/784/78365.jpg?1239039644

"Všechno je domluveno, ráno Zdeněk podepíše pětiletou smlouvu," oznámil Zíka. Zlámala si Italové vyhlédli jako náhradu za případný odchod současné jedničky Samira Handanoviče, jenž by mohl odejít do některého z movitějších klubů.

Třiadvacetiletý Zlámal, který má na kontě 66 startů v domácí nejvyšší soutěži, se stal čtvrtým českým hráčem v italské lize. Za AC Milán hraje Marek Jankulovski, který také kdysi začínal v Udine, za Juventus obránce Zdeněk Grygera a v Sienně působí záložník Lukáš Jarolím. V Udine již také hráli Tomášové Zápotočný a Sivok, ale ti již nastupují v Turecku.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.