ČTsport

ČTsport
úterý 20. listopadu 2018 Nikola

UEFA kontumovala nedohraný zápas v Bukurešti ve prospěch Liberce

Velikost textu:
aktualizováno 25. 8. 2009 16:48

Nyon (Švýcarsko) - Disciplinární komise UEFA kontumovala nedohraný zápas Evropské ligy mezi Dinamem Bukurešť a Slovanem Liberec výsledkem 3:0 pro český tým. Před čtvrteční odvetou se tak náskok Liberce zvýšil o jeden gól. Rumunský klub musí příští dva domácí zápasy v soutěžích UEFA hrát bez fanoušků. Pokud by se podobný incident opakoval během příštích dvou let, vstoupí v platnost ještě podmínečný trest na další zápas navíc. Vedení klubu dostalo i finanční pokutu 50 tisíc eur. Na případné odvolání má rumunská strana tři dny.

Utkání FC Slovan Liberec -Dinamo Bukurešť
Utkání FC Slovan Liberec -Dinamo Bukurešť
Otevřít galerii
 • Utkání FC Slovan Liberec -Dinamo Bukurešť autor: ČTK, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1061/106037.jpg?1250800308
 • Logo Evropské ligy zdroj: uefa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/892/89113.jpg?1243504482

Utkání v Bukurešti bylo minulý čtvrtek ukončeno v 88. minutě kvůli výtržnostem diváků. Ti vtrhli na hrací plochu a liberečtí fotbalisté se pod sprškou kamení a různých předmětů dali na útěk do kabin. 

Rumunskému klubu hrozilo i vyloučení ze soutěže, ale nakonec vyvázl s mírnějším trestem. Odvetný zápas se bude hrát v Liberci ve čtvrtek od 19:30. Domácí mají díky náskoku blízko k postupu do základní skupiny.

Liberečtí přijali relativně mírný trest v klidu. "Ono se to dalo víceméně předpokládat. Před odvetou nás to zvýhodňuje o jednu branku, kterou jsme mohli vstřelit v Bukurešti. Teď ji za nás vstřelila UEFA," řekl kouč Severočechů Ladislav Škorpil. Možností, že by se odveta vůbec nehrála, se nezabýval. "To by byly zbytečné spekulace. Brali jsme to jako eventuální možnost, ale iluze jsem si nedělal. Těch rušivých vlivů je tolik, že jsme se snažili všechny vést k tomu, že se bude hrát," podotkl zkušený trenér.

Jan Nezmar:

"Výsledek 3:0, se kterým nakonec jdeme do druhého zápasu, je výborná výchozí pozice. Určitě bychom před prvním zápasem takovýhle výsledek brali všemi deseti. Ale v odvetě nás nečeká nic jednoduchého, Dinamo má schopnosti dát nám tři góly."

Jeho slova potvrdil útočník Jan Nezmar. "V kabině jsme samozřejmě věděli, že přicházelo v úvahu, že by je vyřadili, ale nechtěli jsme se tím zabývat. Jen by to odvádělo koncentraci. Nebyl ani náznak toho, že bychom se programově připravovali na to, že se hrát nebude. Trenéři nám ještě před verdiktem říkali, že to máme brát tak, že se hraje," řekl Nezmar.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.