ČTsport

ČTsport
pátek 22. června 2018 Pavla

Nemocný Plíšek Teplice v Tel Avivu nepovede

Velikost textu:
aktualizováno 25. 8. 2009 19:59

Teplice - Fotbalisté Teplic se budou muset ve čtvrtečním utkání Evropské ligy na hřišti Hapoelu Tel Aviv obejít bez trenéra Jiřího Plíška. Ten v pondělí náhle onemocněl a musel být hospitalizován. Letecký přesun do Izraele by prý pro Plíška byl velkým rizikem. Severočeský tým, který v minulém týdnu v prvním utkání podlehl 1:2, povede Plíškův asistent Zdeněk Klucký. Teplický tým odcestuje do Izraele netradičně už dnes, dva dny před utkáním.

Jiří Plíšek
Jiří Plíšek
Otevřít galerii
 • Jiří Plíšek autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • FK Teplice autor: Markéta Sandanusová, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/5/406/40534.jpg?1221146166

"V pondělí mi volal s tím, že má obtíže, trápily ho těžké závratě, proto jsem mu navrhl okamžité vyšetření, po kterém byla specialistou navržena okamžitá hospitalizace. Jedná se totiž o postižení vnitřního ucha, to se léčí infuzemi a mohla by hrozit také ztráta sluchu, proto je vyloučeno, že by letěl do Tel Avivu," uvedl lékař teplického týmu Jan Štěrba, který je na dálku s Plíškem i ošetřujícími lékaři v Mladé Boleslavi v kontaktu. Podle Štěrby je téměř vyloučeno také to, že by se Plíšek připojil k mužstvu při nedělním ligovém duelu v Brně. "Dobu hospitalizace bych odhadl na deset dnů," podotkl Štěrba. 

Klucký, který během Plíškovy absence převezme roli prvního kouče, věří, že situace mužstvo nijak nepoznamená. Už v pondělí jej Plíšek upozornil na svoji možnou hospitalizaci. "Musím se s tím vypořádat, většinu věcí stejně připravujeme spolu, takže není se čeho bát. Navíc jsme pořád v kontaktu, budeme si volat i během celého pobytu," řekl osmačtyřicetiletý Klucký, který v sezoně 1999/2000 v deseti zápasech vedl jako hlavní kouč Jablonec.


Tepličtí však věří, že se Plíšek brzy k mužstvu zase připojí. "Doufáme, že se brzy dá do pořádku a bude znovu moci být s týmem. Hráčům jsem v kabině řekl, že jedním z nejlepších léků by pro něj jistě bylo, kdybych mu ve čtvrtek mohl oznámit, že se postoupilo," prohlásil ředitel klubu František Hrdlička. Teplice budou mít ale v Izraeli těžkou pozici, v minulém týdnu doma podlehli Hapoelu 1:2, a v Tel Avivu tak musí nejméně dvakrát skórovat, aby oživili sen o postupu do základní skupiny Evropské ligy.

přehrát video
Trenér Plíšek do Tel-Avivu neodjel

Výprava vítězů českého poháru se prý předem nevzdává. "Zápas pro nás hned má nový náboj, protože budeme hrát i za trenéra. Na dálku bychom mu chtěli udělat radost dobrým výsledkem a třeba i postupem, což by bylo pro všechny fantastické," uvedl záložník Štěpán Vachoušek. Jak šokující pro hráče bylo sdělení z dnešního rána o Plíškově náhlém onemocnění, o to víc se prý semknou. Skutečnost, že místo Plíška bude na lavičce šéfovat jeho asistent Zdeněk Klucký, je podle Vachouška nepoznamená.

Štěpán Vachoušek:

"Zdraví je v takových případech určitě důležitější než fotbal. I když je to pro mě novinka, protože se mi ve fotbale snad ještě nestalo, že by trenér nejel na zápas. A to jsem toho už zažil dost. Ale asistenti jsou s trenérem celé dny, naší přípravu nebo systém hry to nepoznamená."

V letošním ročníku Evropských pohárů zažila i pražská Slavia, jaké je hrát bez hlavního trenéra na lavičce. Karel Jarolím totiž v duelech třetího předkola Ligy mistrů s Šeriffem byl jen na tribuně poté, co si musel odpykat disciplinární trest za vykázání na tribunu z loňského ročníku Poháru UEFA. Jarolím totiž až příliš vehementně protestoval proti výrokům rozhodčích v duelu s Hamburkem.

Fotbalisté Teplic se radují ze vstřeleného gólu
Fotbalisté Teplic se radují ze vstřeleného gólu
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.