ČTsport

ČTsport
sobota 20. října 2018 Vendelín

Policisté se připravují na zápas Ostravy a Brna

Velikost textu:
aktualizováno 24. 8. 2009 07:28

Ostrava - Na dnešní rizikový zápas ostravského Baníku s fotbalisty Brna se připravují severomoravští policisté. Nevylučují, že do města dorazí i skupina příznivců Baníku z Polska. "Zatím nemáme o Polácích informace, vyloučit to ale nemůžeme," uvedl Pech. Podle něj policie předpokládá, že do Ostravy přijede asi 100 příznivců Brna vlakem. "Dalších pár pak autobusem," řekl.

Fanoušci Baníku Ostrava
Fanoušci Baníku Ostrava
Otevřít galerii
 • Fanoušci Baníku Ostrava autor: Stanislav Peška, zdroj: ČTK https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg
 • Fanoušci při zápase Brno-Ostrava autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Pro fanoušky bude u ostravského hlavního nádraží připravený speciální autobus, který je dopraví ke stadionu. Dění na něm by pak měli mít pod kontrolou pořadatelé. "S vedením Baníku jsme se dohodli, že pořadatelů bude dostatek. Předpokládáme, že jich bude 120," řekl Pech. Dodal, že policie nasadí 100 mužů a dalších 100 pak Městská policie Ostrava.

"Vzhledem k minulému utkání, které proběhlo na podzim, kdy došlo ke rvačce příznivců obou klubů mimo stadion, reagujeme tímto posílením," řekl Radim Daněk ze severomoravské policie s tím, že policie zasáhne pouze v případě, kdy pořadatelé svou roli na stadionu nezvládnou.

Rozhovor s Radimem Daňkem a Štěpánem Filípkem
Zdroj: ČT24, ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.