ČTsport

ČTsport
úterý 13. listopadu 2018 Tibor

O osudu utkání Liberce v Bukurešti se rozhodne příští týden

Velikost textu:

Nyon - Na definitivní podobu výsledku úvodního utkání 4. předkola Evropské ligy si budou muset fotbalisté Liberce počkat až do příštího týdne. Čtvrteční duel s Dinamem Bukurešť byl krátce před koncem za stavu 2:0 pro hostující Liberec ukončen kvůli výtržnostem fanoušků. Disciplinární komise UEFA si nejprve chce pozvat zástupce rumunského celku, až poté vydá verdikt, který by měl být znám v úterý po mimořádném zasedání. Zástupci UEFA dnes uvedli, že může zůstat výsledek v podobě, v jaké byl v 88. minutě, nebo přiřkne Liberci vyšší výhru.

Utkání FC Slovan Liberec -Dinamo Bukurešť
Utkání FC Slovan Liberec -Dinamo Bukurešť
Otevřít galerii
 • Utkání FC Slovan Liberec -Dinamo Bukurešť autor: ČTK, zdroj: AP https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/11/1061/106036.jpg?1250800113
 • Logo Evropské ligy zdroj: uefa.com https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/892/89113.jpg?1243504482

Závěr utkání v Bukurešti se změnil v "peklo" poté, co jeden z domácích fanoušků vběhl na hřiště, vytrhl rohový praporek u liberecké branky a začal s ním pobíhat po trávníku. Na hrací plochu pak vtrhli další diváci a hostující fotbalisté zasypáni sprškou kamení a různých předmětů se dali na úprk do kabin. Rakouský sudí Thomas Einwaller raději duel předčasně ukončil.

V podobné situaci už rozhodovala UEFA před dvěma lety, kdy se nedohrál zápas kvalifikace na evropský šampionát mezi Dánskem a Švédskem. Za stavu 3:3 vběhl domácí fanoušek na kodaňský stadion, Švédům pak byla přiřknuta kontumační výhra 3:0.

Bukurešťskému Dinamu hrozí kromě vysoké finanční pokuty také zavření stadionu a povinnost hrát domácí pohárové zápasy před prázdným hledištěm.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.