ČTsport

ČTsport
pondělí 15. října 2018 Tereza

Ukrajinský prezident zablokoval další peníze pro fotbalové Euro

Velikost textu:

Kyjev - Ukrajinský prezident Viktor Juščenko zablokoval návrh zákona, který měl uvolnit další peníze pro přípravu fotbalového mistrovství Evropy v roce 2012. Částka 870 milionů eur (přes 22 miliard korun), kterou měla vyplatit Národní banka, bude použita k jiným účelům. Juščenko se tak rozhodl z obav o stabilitu národní měny.

Fotbal a peníze
Fotbal a peníze
Otevřít galerii
 • Fotbal a peníze autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/9/828/82727.jpg?1240853955
 • Viktor Juščenko autor: ČT24, zdroj: ČT24 https://imgct24.ceskatelevize.cz/cache/140x78/article/CT4_default.jpg

Přípravy šampionátu, který uspořádá společně s Ukrajinou i sousední Polsko, tak dostaly další ránu. Dnešní prezidentovo rozhodnutí je podle médií o to překvapivější, že právě Juščenko vybízel v červnu parlament k rychlému uvolnění prostředků pro ME. Nejvyšší rada poté i přes ekonomickou krizi povolila čerpání financí k výstavbě stadionů, letišť a dopravních komunikací. 

Již v minulých měsících byli organizátoři turnaje kvůli zpoždění a nedostatečné infrastruktuře vystaveni kritice ze strany vedení UEFA. To zatím vybralo k zápasům závěrečného turnaje z ukrajinských kandidátů pouze Kyjev, o zbylých dějištích se rozhodne až na konci listopadu.

Zdroj: ČTK

   Pokud chcete upozornit na chybu ve článku, označte chybný text a zmáčkněte Ctrl + Enter

   Hlavní zprávy

   Načítám...

   Ouha, data se nepodařilo načíst.